Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valmieras teātra aktieris Rihards Rudāks savu nozīmīgo jubileju atzīmēs uz skatuves

Foto: Mārtiņš Vilkārsis

19. augustā 80. gadu dzimšanas diena aprit Valmieras teātra aktierim Rihardam Rudākam, savējo lokā sauktam par Riču vai Ričiņu. Vairāk kā 50 skatuvei atdotos gados Rihards Rudāks nospēlējis simtiem dažādu lomu, par kurām iegūtas gan nominācijas, gan balvas Latvijas Teātra gadskārtējās skatēs. Tieši savā dzimšanas dienā un arī 18. augustā Rihards Rudāks būs uz Valmieras teātra pagaidu mājvietas “Kurtuve”skatuves režisora Toma Treiņa iestudējumā “Kad mēs mostamies”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Stāsts ir par tēlnieku Ārnoldu Rūbeku, kurš pēc ilgiem svešumā pavadītiem gadiem atgriežas dzimtenē un negaidītā atkal satikšanās ar Irēni – sievieti, kura bijusi iedvesma viņa pasaules slavu guvušajai skulptūrai – liek Rūbekam pārvērtēt visu savu mūža darbu. Abu satikšanās ir mēģinājums atgriezties pagātnē un vienlaikus liecība šādas atgriešanās neiespējamībai. Lai gan sākotnēji šī skulptūra bijusi ideāli pilnīgs mākslas darbs, pamazām tā kļuvusi par vilšanos un radošo strupceļu. Šo pārvērtību izskaidrojums slēpjas zudušā iedvesmā, tās trūkums vienādojams ar atteikšanos no patiesas otra cilvēka mīlestības.

“Es domāju, ka Ārnolds Rūbeks kaut kādā veidā tiek sodīts, ka viņš ir nodevis savus mākslas principus – jaunības degsmi mākslā, radīšanas un meklēšanas impulsus. Viņš zināmā mērā ir aizgājis amatnieciskumā,” Rihards Rudāks saka par savu tēlnieku, kuru Ibsens mūža nogalē konfrontējis ar jaunības ideāliem un pakļāvis sarežģītām pārdomām par dzīves un mākslas attiecībām, mākslinieka ego, iedvesmu un upuri.

Toms Treinis: “Es sākotnēji skatījos citas Ibsena lugas virzienā. Bet tad es sapratu, ka man ir iespēja strādāt ar Rihardu Rudāku, un pavisam nejauši uzdūros pašai pēdējai Ibsena lugai. Šis stāsts par mākslinieku un viņa dzīvi mani uzrunāja. Luga iedarbojās uz mani pat lasot, jo tur bija kaut kāda mīkla, ko atšķetināt un tas vienmēr ir saistoši.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izrādes radošajā komandā arī scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa, komponists Miķelis Putniņš un gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš.

Lomās: Rihards Rudāks Ieva Puķe, Eduards Johansons, Sandis Runge, Madara Zviedre.

Informāciju sagatavoja: Marta Cekule, sabiedrisko attiecību un reklāmas speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.