Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valmieras muzejā atklāj izstādi par Latvijas muižu kultūras mantojumu

Publicitātes foto.

No 10. novembra līdz 31. decembrim Valmieras muzeja Izstāžu nama 1. un 2. stāvā aplūkojamas divas izstādes, atspoguļojot Latvijas muižu kultūras mantojumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

1.stāvā iespējams ielūkoties Valmieras novada muižu vēsturē, kurā atspoguļotas pašreizējā Valmieras novada muižas, to vēsturiskā arhitektūra, kā arī to stāvoklis mūsdienās. Kopumā Valmieras novadā ir teju 60 muižas, no kurām tikai dažas ir ikvienam atpazīstamas un zināmas. Izstādē būs iespējams iepazīt arī mazāk zināmas un pat, iespējams, vēl nedzirdētas muižas.  Aizvien pieaugot sabiedrības interesei par muižu vēsturi un to mantojumu Latvijā, tostarp Valmierā, izstāde kalpos kā atskaites punkts tālākai Valmieras novada muižu izpētei.

Jāpiemin, ka Valmieras muzejā būs apskatāms arī Valmieras kalendārs 2023. gadam. Tas veltīts Valmieras novada muižām un pilīm.

Savukārt Izstāžu nama 2. stāvā sadarbībā ar Austrumeiropas Kultūras forumu (Potsdama, Vācija) un Herdera Institūtu Centrālās un Austrumeiropas vēstures izpētei (Mārburga, Vācija) apskatāma izstāde par Latvijas un Igaunijas muižām “Dižciltīgo dzīve Baltijā. Muižas Latvijā un Igaunijā”. Tajā atspoguļots vācbaltiešu skatījums uz Baltijas muižām, kuras cēla, apdzīvoja un apsaimniekoja pārsvarā vācu aristokrātu augstākais slānis, aptverot mūsdienu Latvijas un Igaunijas teritorijas līdz 20. gadsimtam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plašāka informācija par Austrumeiropas Kultūras forumu: www.kulturforum.info.

Informāciju sagatavoja: Zane Bulmeistare, Valmieras novada pašvaldības  Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.