Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkas un Smiltenes novadā pastnieki pie klientiem dodas ar jauniem spēkratiem

Turpinot uzņēmuma modernizāciju, kopš šī gada marta ”Latvijas Pasts” pakāpeniski papildina uzņēmuma autoparku ar vairāk nekā 340 jaunām, dabai draudzīgām automašīnām. Arī Valkas un Smiltenes novadā – Valkas un Palsmanes pasta nodaļā – patlaban katrā jau ir pa divām jaunajām automašīnām, kas tiek izmantotas sūtījumu piegādēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunās automašīnas pamatā saņem pastnieki teritorijās, kur tiek nodrošināta universālā pasta pakalpojumu sniegšana klientu dzīvesvietās, lai palīdzētu efektīvāk piegādāt sūtījumus. Patlaban ekspluatācijā ir jau vairāk nekā 140 jauno automašīnu.

Jāatgādina, ka Valkā tiek izmantots arī modernais elektrovelosipēds. Arī citās novadu pasta nodaļās jaunās pastnieku automašīnas tiks pakāpeniski piegādātas.

Daudzi jau būs pamanījuši jaunās “Latvijas Pasta” automašīnas pārvietojamies pa auto ceļiem. Vairākus “Latvijas Pasta” braucamrīkus varēja ieraudzīt arī aizvadītajā Valkas un Valgas dvīņu pilsētu svētku parādē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzrunājot pastnieces, kuras ikdienā ar jaunajām automašīnām dodas pie klientiem, ir noprotams, ka viņas šo notikumu gaidījušas jau sen. “Kad mums darbā paziņoja, ka, iespējams, brauksim ar pilnīgi jaunām automašīnām, tad nopriecājāmies un ļoti gaidījām šo mirkli. Protams, braukt ar pilnīgi jaunu auto ir savs komforts, priekšrocības. Karstajā laikā īpaši novērtēju kondicionēšanas sistēmu,– ja ārā svelme un saule cepina, tad, atrodoties automobilī, ir vēsi un komfortabli. Šobrīd šķiet, ka auto ir piemērots braukšanai gan pa pilsētas, gan lauku ceļiem. Tad jau redzēs, kā būs ziemas apstākļos. Šobrīd to nevaram spriest, laiks rādīs. Katrā ziņā varu teikt tikai to labāko – ērti vadāma automašīna, tas nozīmē arī lielāku drošības sajūtu uz ceļa,” “Ziemeļlatvijai” norāda Lilita Kalniņa, kura apkalpo “Latvijas Pasta” klientus Zvārtavas pagastā, Valkas pilsētā un pagastā.

Viņa stāsta, ka jau pierasts pie spēkrata, jo ar to pārvietojas jau no pavasara. Pozitīvi esot arī tas, ka garajā ikdienas maršrutā vairs nav jādodas ar savu transportlīdzekli. “Esmu pilnībā pieradusi pie automašīnas – tā ir gana ērta un ietilpīga. Arī klienti, pie kuriem dodos uz mājām, jau pa gabalu mana, ka brauc pasta mašīna. Tagad pasta mašīnas ir daudz pamanāmākas. Manuprāt, tas ir ļoti labi, jo ne tikai mūsu klienti, bet arī citi satiksmes dalībnieki uzreiz kļūst modrāki uz ceļa, rēķinoties – ja brauc pasta mašīna, tad, iespējams, kuru katru brīdi tai nāksies piestāt pie pastkastītes kāda ceļa galā vai tamlīdzīgi,” pauž pastniece.

Lai veicinātu videi draudzīgākas pasta sūtījumu piegādes, viens no svarīgākajiem kritērijiem pastnieku jauno dienesta automašīnu iepirkumā bija degvielas patēriņa rādītājs. Tiek lēsts, ka jaunie auto nodrošinās līdz pat 25% mazāku degvielas patēriņu, kas ļaus samazināt transporta radīto piesārņojumu apkārtējā vidē. Tāpat autoparka nomaiņa veicinās CO2 emisiju samazinājumu – saskaņā ar aprēķiniem, “Latvijas Pastam” šādā veidā izdosies samazināt CO2 emisiju par 75,75 tonnām gadā jeb par 28,58%.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

““Latvijas Pasts” gluži tāpat kā citi mūsdienīgi uzņēmumi domā par to, kā strādāt ilgtspējīgi un samazināt sevis atstāto ekoloģisko pēdu. Vienlaikus autotransports, kas gan tiek uzskatīts par vienu no galvenajiem gaisa piesārņotājiem, ir vitāli svarīgs instruments kvalitatīvai un efektīvai pasta pakalpojumu nodrošināšanai, un bez tā iztikt nevaram. Lielākoties tas tiek izmantots sūtījumu piegādēm reģionu teritorijās, kur ir zems apdzīvotības blīvums un attālumi starp adresātiem lauku mājās var sasniegt pat desmit kilometru. Laukos klienti bieži izmanto iespēju pieteikt pasta pakalpojumu saņemšanu tieši savā dzīvesvietā, jo tas ir ērtāk un izdevīgāk, īpaši gadījumos, kad nav sava privātā transportlīdzekļa, bet sabiedriskais transports kursē reti. Līdz ar to autoparka papildināšana ar jauniem, videi draudzīgākiem auto ir loģisks solis, ko īstenojam uzņēmuma ilgtspējas stratēģijā paredzēto pasākumu ietvaros,” norādījis Mārcis Vilcāns, “Latvijas Pasta” valdes priekšsēdētājs.

Uzņēmuma vadītājs arī uzsver, ka izvēlētajam pastnieku auto modelim “TOYOTA Yaris Cross” ar 1,5 litru benzīna dzinēju un automātisko ātrumkārbu ir paaugstināts klīrenss, kas būtiski atvieglos pastnieka darbu, pārvietojoties pa lauku ceļiem. Tāpat liela priekšrocība ir mūsdienīgās drošības sistēmas, piemēram, uzlabotais GPS monitorings, kas sniegs iespēju pilnveidot uzraudzību pār pasta piegādes kvalitātes nodrošināšanu visiem klientiem.

Pastnieku dienesta automašīnu pilna servisa nomu uz pieciem gadiem, uzvarot “Latvijas Pasta” izsludinātajā iepirkumā, nodrošina SIA “Pilna servisa līzings”. Auto nomas līgums paredz gan regulāras servisa apkopes dīlera servisos, gan maiņas auto nodrošināšanu pastāvīgā auto remonta gadījumā, kā arī attālinātu tehniskā stāvokļa monitoringu, lai laikus tiktu ieplānotas nepieciešamās apkopes un remonti, neradot riskus pasta piegādes traucējumiem. Nomas cenā iekļautas tehniskās apkopes un apskates, remonti, riepu nomaiņa un OCTA/KASKO apdrošināšana visā nomas periodā.

Dabai draudzīgāku auto iekļaušana autoparkā nav vienīgais “Latvijas Pasta” projekts ilgtspējas mērķu sasniegšanai. Uzņēmums plāno izveidot saules paneļu parku ar kopējo jaudu 110 kW, un 2023. gadā tiek plānota kravas furgonu iegāde. Daļa no šajā iepirkumā iekļautajiem auto būs elektroauto, kas tiks izmantoti pasta sūtījumu piegādei.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.