Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkas pilsētas teātris aicina uz pirmizrādi – Nikolaja Koļadas “Mana sapņu meitene”

Publicitātes foto.

Pirmdien, 1. augustā plkst. 19.00 Valkas pilsētas kultūras nama kamerzālē (Emīla Dārziņa ielā 8, Valkā) 14. starptautiskā laikmetīga teātra “Tālvils” festivāla ietvaros uz pirmizrādi –  pēc Nikolaja Koļadas lugas “Mana sapņu meitene” motīviem, aicina Valkas pilsētas teātris. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Krievu aktieris, režisors, rakstnieks, dramaturgs, scenārists  un dramaturgu skolotājs Nikolajs Koļada (1957) dzīvo un strādā Urālu pilsētā Jekaterinburgā. Angļu teātra kritiķis Džons Frēdmens nosauc Koļadu par dramaturgu un režisoru, kuru varētu iecelt par Krievijas mūsdienu teātra kustības “tēvu”. 

Mūsu izrādē aiz sienas dārd mūzika, jaunieši izklaidējās. Tu nevari ne atpūsties, ne aizmigt, ne arī aizmirst, cik tev šobrīd ir gadu. Mūsu varone ir sieviete gados, kurai vairs nav neviena tuva cilvēka, izņemot “mūžīgi dzīvo” ungāru izcelsmes vācu aktrisi, dejotāju un dziedātāju Mariku Reki no jaunības dienu filmas “Manu sapņu meitene”. Izrādes varones vienīgā draudzene, dzīvokļu kaimiņiene, arī kundze gados, vakar tika apglabāta. Abas draudzenes vienojušās, ka tā, kura pirmā nomirs, dos ziņu, vai ir arī cita pasaule un Dievs. Gaidīt šādu zvanu, protams, ir muļķīgi, bet – tas atskan… vienkārša iemesla dēļ: laiks nevienu no mums nesaudzē, visi novecojam un katram pienāks laiks atstāt šo pasauli. Cilvēkam vecumdienās nav jābūt vienam, neskatoties ne uz kādiem apstākļiem. 

Iestudējuma režisors un scenogrāfs – Aivars Ikšelis. Kustību režisore Evgenia Kozlova.  Lomā – Skaidrīte Bondare. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izrāde latgaliešu valodā. 

Biļetes iepriekšpārdošanā var iegādāties pie kultūras nama dežuranta/kasiera katru darba dienu no plkst. 9.00 līdz 18.00. Biļete maksā 5 eiro. 

Informāciju sagatavoja: Aivars Ikšelis, Valkas pilsētas teātra režisors

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.