Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkas pagastā aizvadīta izzinoša pastaiga dabā

Pulcējot vairākus desmitus interesentu, aizvadītajā piektdienā Valkas pagasta teritorijā pie Zīles ciema (gar Gaujas upi) norisinājās publisks pasākums lauka apstākļos, kurā varēja iepazīties ar parkveida zālāju atjaunošanas platībās paveikto un galvenajām atziņām, kas iegūtas pēc aktivitātēm vairāk nekā gada laikā.

Izzinošā pastaigā devās 35 dalībnieki – Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāvji, AS “Latvijas valsts meži” (LVM) pārstāvji, dalībnieki no Valkas pašvaldības, Valkas pagasta iedzīvotāji un daži interesenti no citiem novadiem. Kopumā viņi nogāja teju piecus kilometrus garu distanci.

Tiek lēsts, ka šī teritorija ir viena no ainaviski skaistākajām Latvijas vietām – aizsargājamo ainavu apvidus “Ziemeļgauja”. Pirms 100 gadiem pašreizējo taku vietā ripoja zirgu pajūgi un vietējie iedzīvotāji lielāko teritorijas daļu izmantoja lopu ganībām. Te bija plašas pļavas ar krāsainām puķēm, veidojot klasisku Latvijas Gaujas palienes lauku ainavu ar tai raksturīgo reljefu un sezonālo applūšanu.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Ziemellatvija.lv abonementu:

"Ziemellatvija.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Ziemellatvija.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Ziemellatvija.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.