Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkas novads – ceļu satiksmei drošākais

Foto: No arhīva

Satiksmes ministrija konkursā “Ceļu satiksmes drošības pašvaldību novērtēšanas indekss 2021” noskaidrojusi ceļu satiksmei drošākās valstspilsētas un novadus Latvijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ņemot vērā ceļu satiksmes negadījumu (CSNg) statistiku novadā un iedzīvotāju viedokli, 36 novadu konkurencē pirmajā vietā ierindots Valkas novads. Savukārt Smiltenes novads noslēdz pirmo desmitnieku, attiecīgi ierindojoties 10. vietā drošāko novadu vērtējumā.

Novadu kategorijā Valkas novads pirmajā vietā ierindots, pateicoties zemam CSNg skaitam novadā un labam iedzīvotāju vērtējumam, kam seko Saulkrastu novads ar vislabāko statistiku attiecībā uz CSNg, bet kritiskāku iedzīvotāju novērtējumu, un Alūksnes novads ar zemu CSNg skaitu un pozitīvu novada iedzīvotāju vērtējumu.

Konkursa mērķis ir izcelt un popularizēt labās prakses piemērus par ceļu satiksmes drošības uzlabošanas iniciatīvām un veicināt izpratni pašvaldību atbildīgo amatpersonu un iedzīvotāju vidū par ceļu satiksmes drošību, sekmējot pakāpenisku ceļu satiksmes drošības uzlabošanu Latvijas pašvaldībās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkurss “Ceļu satiksmei drošāko pašvaldību novērtēšanas indekss” norisinās pirmo reizi, nosakot uzvarētājus divās kategorijās: “Balva – ceļu satiksmes drošākā pilsēta” un “Balva – ceļu satiksmes drošākais novads”. Par iedzīvotājiem ceļu satiksmei drošāko valstspilsētu 2021. gadā atzīta Ventspils ar vislabāko statistiku attiecībā uz CSNg, kam seko Rēzekne, kas saņēmusi pozitīvu iedzīvotāju vērtējumu, un Liepāja – arī ar zemāku CSNg skaitu pilsētā.

Konkursa ietvaros veiktās iedzīvotāju aptaujas par ceļu satiksmes drošību rezultāti liecina, ka 39% Latvijas sabiedrības savās pašvaldībās ceļu satiksmē jūtas droši, savukārt aptuveni puse (49%) satiksmi savā novadā vai pilsētā raksturo kā vidēji drošu. Visnedrošāk satiksmē jūtas tie, kas ikdienā pārvietojas ar elektroskrejriteni (51% respondentu), motociklu vai mopēdu (42%) un velosipēdu (40%). Vienlaikus satiksmē jūtas droši vai ļoti droši iedzīvotāji, kas ikdienā pārvietojas ar automašīnām (81%).

“Diemžēl statistikas dati par ceļu satiksmes negadījumiem nav iepriecinoši, tādēļ drošības uzlabošanā uz ceļiem ir jāiesaistās visām pusēm. Pašvaldībām ir liela loma ceļu satiksmes drošības uzlabošanā, kas vienlaikus ļauj celt arī kopējo dzīves kvalitāti. Ceru, ka šī balva dos pozitīvu impulsu novadiem un valstspilsētām, ieviešot labāko praksi un pārņemot citviet pārbaudītos veiksmīgos risinājumus. Šādu indeksu plānojam noteikt arī turpmākajos gados. Ceram tādējādi veicināt veselīgu konkurenci un pakāpeniski uzlabot ceļu satiksmes drošību visā valstī,” norādījis satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Īstenojot konkursu, tika veikta pieejamo CSNg statistikas datu un faktu apkopošana, vērtēšana un analīze, kā arī iedzīvotāju aptauja par ceļu satiksmes drošību un ceļu infrastruktūru savā pašvaldībā. Uzvarētāji noteikti, apvienojot statistikas datus (70% no kopējā rezultāta) un iedzīvotāju aptaujā iegūtos rezultātus (30% no kopējā rezultāta). Pētījumu 2022. gada aprīlī veica pētījumu aģentūra “Norstat”, un savu viedokli pauda 1506 respondenti visā Latvijā. 

UZZIŅAI 

Ceļu satiksmes drošākie novadi

1. Valkas novads
2. Saulkrastu novads
3. Alūksnes novads
4. Preiļu novads
5. Talsu novads
6. Līvānu novads
7. Gulbenes novads
8. Jēkabpils novads
9. Dobeles novads
10. Smiltenes novads

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.