Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkas novadpētniecības muzejs strādā “zaļajā režīmā”

Foto: Valkas novadpētniecības muzejs

Vairāki iedzīvotāji interesējušies, kā šajā laikā, kad joprojām Latvijā noteikta Covid-19 pandēmija, darbojas Valkas novadpētniecības muzejs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valkas novadpētniecības muzeja izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem vadītāja Ligita Drubiņa skaidro, ka muzejs strādā “zaļajā režīmā”. Tas nozīmē, ka, ienākot muzejā, apmeklētājiem jāuzrāda derīgs sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts un personu apliecinošs dokuments. Savukārt bērni līdz 12 gadu vecumam, kā arī bērni no 12 gadu vecuma, kuriem nav vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta, muzeju var apmeklēt tikai kopā ar pieaugušajiem, kuri var uzrādīt sadarbspējīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Bērniem no 12 gadiem jāuzrāda vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts, vai testēšanas sertifikāts, vai laboratorijas izziņa par pēdējo 72 stundu laikā veiktu skrīninga testu ar negatīvu rezultātu.

Muzeja pedagoģe Viktorija Maļukova stāsta, ka, ievērojot epidemioloģiskos noteikumus, muzeja telpās vienlaikus drīkst uzturēties tikai 15 personas. Līdz ar to jau kādu laiku muzejā nenotiek izglītojošās programmas, kuras labprāt apmeklēja bērnudārza vecuma bērni un arī skolēni. Viņa lēš, ka, iespējams, ar 11. janvāri, kad interešu izglītībā paplašināsies iespējas bērniem apmeklēt nodarbības, arī muzejā varētu notikt pārmaiņas, kas ļautu rīkot šīs izglītojošās nodarbības.

“Ziemeļlatvija” interesējās, vai šogad notiks ikgadējā un par atzītu tradīciju kļuvusī Valkas novada mākslinieku radošo darbu izstāde. V. Maļukova atklāj, ka izstāde noteikti tiks rīkota, bet pagaidām publiski aicinājums māksliniekiem iesniegt darbus nav nosūtīts.  Tiek plānots izstādi pārcelt uz siltāku laiku, lai atklāšanas pasākumu varētu rīkot brīvā dabā, kur pulcētos vairāk cilvēku. Allaž šo pasākumu apmeklē liels interesentu skaits.

Pašlaik muzejā līdz 29. janvārim apskatāma izstāde “Rotaļāšanās”. Izstādē eksponēti Valkas novadpētniecības muzeja krājuma priekšmeti un Valmieras muzeja ceļojošā izstāde “Lelles, lellītes. Spēles, spēlītes”. Ceļojošajā izstādē atspoguļota galda spēļu, rotaļlietu, kino un teātra leļļu vēsture. Izstāde apskatāma pirmdienās, otrdienās, trešdienās, ceturtdienās, piektdienās no pulksten 10 līdz 17, sestdienās – no pulksten 10 līdz 16. Izstādē ir noteikta simboliska ieejas maksa.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.