Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkas novada teātrnieki spēlēs uz divām skatuvēm

Šo sestdien, 3. decembrī, pulksten 17 Valkas pilsētas kultūras nama teātra zālē Mihaila Vellera stāsta dramatizējuma “Gribu uz Parīzi” pirmizrādē galvenā varoņa Dmitrija Koreņkova lomā iejutīsies Valkas pilsētas teātra aktieris Vilis Daņilovs. Trešdien notika slēgtā pirmizrāde. Foto: Inga Karpova

Pēc ilgāka pārtraukuma sestdien, 3. decembrī, notiks Valkas novada amatierteātru diena. Tā sāksies Valkas pagasta saieta namā “Lugažu muiža” pulksten 11, bet noslēdzošo izrādi pulksten 17 varēs noskatīties Valkas pilsētas kultūras nama teātra zālē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Novada pašvaldības kultūras dzīves organizatore Līga Lāne stāsta, ka šajā pasākumā piedalīsies Kārķu pagasta amatierteātris “Strops” un režisore Dace Pieče, Zvārtavas pagasta amatierteātris “Latviānis” un režisore Ligita Ziemiņa, Valkas pagasta amatierteātris “Rūdis” un režisore Evija Stālmeistere, Ērģemes pagasta Turnas tautas nama amatierteātris un režisore Baiba Karpova un Valkas pilsētas teātris un režisors Aivars Ikšelis. Saieta namā “Lugažu muiža” savus iestudējumus skatītājiem atrādīs visi pagastu amatierteātri, bet Valkas pilsētas kultūras namā – mājinieki Valkas pilsētas teātris. Lugažu muižā uz katra teātra izrādi biļete maksās vienu eiro, bet Valkas pilsētas kultūras namā – trīs eiro.

Teātra dienas ietvaros skatītāji varēs noskatīties arī Valkas pilsētas teātra pirmizrādi Mihaila Vellera stāsta dramatizējumam “Gribu uz Parīzi”. “Ziemeļlatvijai” bija iespēja šo trešdien apmeklēt slēgto pirmizrādi, kurā galvenā varoņa Dmitrija Koreņkova tēlā spīdoši un pārliecinoši iejutās   Vilis Daņilovs. Pēc izrādes noskatīšanās skatītāji atzina, ka režisors Aivars Ikšelis veiksmīgi izvēlējies skatuves scenogrāfiju un simboliskus rekvizītus, kas palīdzēja atklāt galvenā varoņa stāstu. Valkas pilsētas teātra jauniestudējums ir stāsts par parasta padomju laika cilvēka lielo sapni mūža garumā – aizbraukt un redzēt Parīzi. Galvenais varonis izdzīvo visnotaļ skumju dzīves stāstu, sākot no desmit gadu vecuma līdz pat pensijas gadiem. Diemžēl tā arī viņam neizdodas īstenot savu mūža sapni. Toties sanāk uz skatuves radīt īpašo franču šarmu ar mūziku un franču valodu un ar slavenās franču sīpolzupas vārīšanu un varžu kājiņu pagatavošanu izdodas likt skatītājiem noticēt, ka Parīze ir burvīga pilsēta.

“Vilis šajā lomā ir lielisks. Viņam nav jāņem rokā glāze, lai es noticētu, ka viņš bauda lielisku franču sarkanvīnu. Es noticēju, ka viņam pēc varžu kāju apēšanas kļuva nelabi un viņš vēma. Tāpat noticēju, ka viņš naktī ieslēdzās komunālā dzīvokļa tualetē, kur nepavisam nav tie paši labākie sanitārie apstākļi, lai lasītu grāmatu par trim musketieriem. Pēc izrādes man gribējās aicināt skatītājus samest naudu tam nabaga cilvēkam, lai viņš beidzot tiktu uz Parīzi,” pēc izrādes noskatīšanās emocijas pauž Skaidrīte Bondare.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt A. Ikšelis atklāj, ka iestudējums tapis triecientempā – kopumā tikai 22 mēģinājumos. Šogad Valkas pilsētas teātris piedalījies astoņos starptautiskos teātra festivālos un nospēlējis 23 izrādes.

GALERIJA: Valkas pilsētas teātris slēgtajā pirmizrādē izrāda iestudējumu “Gribu uz Parīzi”

UZZIŅAI

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valkas novada amatierteātru dienas programma:

Valkas pagasta saieta namā “Lugažu muiža”

Pulksten 11 – Kārķu pagasta amatierteātris “Strops” – Gotfrīds Mīlbergs “Skursteņskrāpis”
Pulksten 12.30 – Zvārtavas pagasta amatierteātris “Latviānis” – pēc latviešu tautas pasakas motīviem “Muļķis par precinieku”
Pulksten 13.40 – Valkas pagasta amatierteātris “Rūdis” – Sanita Reinsone “Meža meitas”
Pulksten 15.30 – Ērģemes pagasta Turnas tautas nama amatierteātris – Andris Niedzviedzis “Jetes vilnas zeķes”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valkas pilsētas kultūras nama teātra zālē

Pulksten 17 – Valkas pilsētas teātris – Mihails Vellers “Gribu uz Parīzi”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.