Valkas novada sporta skolas vieglatlētiem panākumiem bagāti starti

Valkas novada Bērnu – jaunatnes sporta skolas vieglatlēti vasaras sezonas sacensībās piedalījušies ar vērā ņemamiem panākumiem, tiekot pie godalgām katrās no tām un izcīnot tiesības piedalīties starptautiskās sacīkstēs, informēja sporta skolas treneres Lija Krūkliņa un Mudīte Gerke.

Maija izskaņā, 28.maijā, lietainos laikapstākļos sacensībās „Alūksnes kausi 2002” Valkas novada Bērnu – jaunatnes sporta skolas pārstāvis Krists Sakniņš ar rezultātu 3:16,92 izcīnīja uzvaru U-14 vecuma grupas 1000 metru skrējienā, un ar rezultātu 4,55 metri – otro vietu tāllēkšanas sacensībās. Edgars Akmentiņš 300 metru skrējienā ar rezultātu 0:52,61  izcīnīja otro vietu, Aleksis Gustsons ar rezultātu 0:52,63 finišēja trešais, Matejam Doršam ar rezultātu 1,25 metri trešā vieta augstlēkšanā.

Vēl šajās sacensībās U-18 vecuma grupā Toms Rainers Feldmanis 400m skrējienā ar rezultātu 0:51,22 izcīnīja pirmo vietu, savukārt Gerda Anna Zunte lodes grūšanā ar rezultātu 10, 07 metri ieņēma trešo vietu.

Gulbenes novada atklātajā čempionātā vieglatlētikā, kas norisinājās 8.jūnijā, Gerdai Annai Zuntei ar rezultātu 10,01 metri lodes grūšanā otrā vieta, Angelinai Lahinai šķēpa mešanā ar rezultātu 25,84 metri trešā vieta.

28.jūnijā Ogres novada sporta centra atklātajās sacensībās vieglatlētikā U-14 vecuma grupas 1000 metru skrējienā Krists Sakniņš atkārtoti uzlaboja savu personīgo rezultātu un ar rezultātu 3:07,30 izcīnīja otro vietu.

Latvijas U-14 čempionātā, kas 5.jūlijā norisinājās Baldonē, Krists Sakniņš kļuva par Latvijā ātrāko skrējēju šajā vecuma grupā, 2000 metru skrējienā uzvarot ar rezultātu 6:44,34, un tādējādi izcīnot tiesības piedalīties starptautiskajā vieglatlētikas sporta festivālā “Athletics Unlimited Games”, kas no 11. līdz 15. augustam norisināsies Krakovā, Polijā.

Vieglatlētikas sezonas atklāšanas sacensībās Valmierā Tomam Raineram Feldmanim 200 metru skrējienā ar rezultātu 0:22,85 izcīnīta otrā vieta, “LVS/Sportland kausa 5.posmā” Saldū 400 metru skrējienā ar rezultātu 0:50,82 otrā vieta, vieglatlētikas sacensībās “Murjāņi 2022” 400 metru skrējienā ar rezultātu 0:50,82 uzstādīts personīgais rekords. “Valmieras spēlēs 2022” T.R. Feldmanis 100 metru skrējienā ar rezultātu 0:11,57 izcīnīja otro vietu, otro vietu ar rezultātu 5:32,58 1500 metru skrējienā izcīnīja arī Evelīna Breidaka.

Latvijas U-18 un U-20 čempionātā, kas 9.un 10.jūlijā notika Jelgavā, Toms Rainers Feldmanis pēc neveiksmīga starta 400 metru skrējienā, kurā ar rezultātu 0:51,22 finišēja ceturtajā vietā, 200 metru distancē parādīja savas ātruma īpašības un izcīnīja zeltu ar rezultātu 0:23,09, tādējādi iegūstot tiesības piedalīties Baltijas U-18 un U-20 komandu čempionātā Lietuvā. Bronzas medaļu 3000 metru kavēkļu skrējienā no šīm sacensībām pārveda Evelīna Breidaka.

Jānim Etjantenam vieglatlētikas sezonas atklāšanas sacensībās, kas 7.maijā notika Valmierā, U-20 grupas 800 metru skrējienā ar rezultātu 1:57,03 izcīnīta trešā vieta, “LVS/Sportland kausā 4. posmā”, kas 21.maijā norisinājās Ogrē, 800 metru skrējienā ar rezultātu 1:56,59 izcīnīta otrā vieta. Diemžēl, trauma Jānim liedza pilnvērtīgi trenēties un vasaras sezona līdz ar to arī noslēdzās.

Lauris Krists Lūsis vieglatlētikas sacensībās “Murjāņi 2022” diska mešanā ar rezultātu 46,06 metri izcīnīja pirmo vietu, Cēsu sacensībās “Svētavots” ar rezultātu 46,93 – pirmo vietu, Latvijas U-18 un U-20 čempionātā ar rezultātu 45,80 L.K.Lūsis izcīnīja zeltu medaļu, tādējādi iegūstot tiesības piedalīties Baltijas U-18 un U-20 komandu čempionātā Lietuvā.

Bijušais Valkas novada Bērnu – jaunatnes sporta skolas audzēknis Dins Demidočkins 26.jūnijā Latvijas čempionātā Valmierā diska mešanas sacensībās ar rezultātu 46,23 metri ieguva bronzas medaļu.

Vasaras sezonas sacensībās savus personīgos sasniegumus uzlaboja vairāki Valkas novada Bērnu – jaunatnes sporta skolas vieglatlēti: Edgars Akmentiņš 80 metru barjerskrējienā ar rezultātu 0:15,93, Aleksandrs Krīgers 80 metru skrējienā ar rezultātu 0:11,63, Eduards Petenoks 1000 metru skrējienā ar rezultātu 3:40,85, Gabriela Ozoliņa 80 metru skrējienā ar rezultātu 0:12,35, Marta Lāne tāllēkšanā ar rezultātu 4,03 metri, Elza Daniela Lūse 300 metros ar rezultātu 0:50,41, Elizabete Petenoka 100 metros ar rezultātu 0:14,7, tāllēkšanā ar rezultātu 3,79 metri.

Jaunāko mācību treniņu grupu audzēkņi piedalījušies vairākās novada mēroga sacensībās, tādējādi apgūstot sacensību pieredzi un prasmes cīnīties par rezultātu.