Valkas novada sporta entuziastiem divas uzvaras sacensībās Igaunijā

Valkas novada sporta entuziasti pēc “Skrējiens apkārt Vīlandes ezeram” apbalvošanas ceremonijas. No kreisās – Iveta Karole, Agris Knope, Andris Dainis, Ainārs Mazurs, Aija Lāce, Vairis Krauklis. Foto: No personīgā arhīva

Ar divām pirmajām vietām no sacensībām “Skrējiens apkārt Vīlandes ezeram” atgriezušies Valkas novada sporta entuziasti, portālam ziemellatvija.lv pastāstīja Andris Dainis.

Svētdien, 1.maijā, Igaunijā 93.reizi norisinājās skriešanas sacensības “Skrējiens apkārt Vīlandes ezeram”, kurā tradicionāli piedalījās arī sporta entuziasti no Valkas novada.

Kā pastāstīja Andris Dainis, kā vienmēr igauņu sacensībās, arī šoreiz viss bijis visaugstākajā organizatoriskajā līmenī, arī laikapstākļi bijuši piemēroti sacensībām, tāpēc vairāk nekā 2000 dalībnieku varēja izbaudīt sacensību atmosfēru.

Šā gada sacensību piecās vecuma grupās uzvaras izcīnījuši Latvijas pārstāvji, no tiem divās grupās – Valkas novada skrējēji – pirmo vietu N70 grupā, 12 kilometru distanci veicot stundā 8 minūtēs un 4 sekundēs, izcīnīja Aija Lāce, savukārt M70 grupā pirmais finišu sasniedza Andris Dainis, kas distanci veica 56 minūtēs un 21 sekundē. Abi uzvarēja sīvā cīņā ar sekotājiem, A.Lāce sekotāju pārspēja par sešām, A.Dainis savu sekotāju – par septiņām sekundēm.

Atzīmēšanas vērts fakts ir, ka Andris Dainis šajās sacensībās piedalījās 32.reizi, Aija Lāce – 19.

Vēl Ainārs Mazurs M50 grupā finišēja 25.vietā, Iveta Karole N55 grupā 5.vietā, Aigars Feldmanis M55 grupā 21.vietā, Vairis Krauklis M65 grupā finišēja otrajā vietā, Agris Knope – 15.vietā, Ēriks Jukāms, nūjojot M65 grupā, finišēja 19.vietā.

“Skrējiens apkārt Vīlandes ezeram” ir Igaunijas senākās tradicionālās skriešanas sacensības, kas tradicionāli 1.maijā tiek rīkotas kopš 1928.gada.