Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkas novadā notiks militārās mācības “Namejs 2022”

Publicitātes foto.

No 16. līdz 18. septembrī Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes teritorijā, tostarp Valkas novada Zvārtavas pagastā, notiks Nacionālo bruņoto spēku ikgadējās militārajās mācības “Namejs 2022”, lai pārbaudītu brigādes vienību, tostarp 22. kaujas nodrošinājuma bataljona, spēju veikt uzdevumus nekonvencionāla militāra apdraudējuma gadījumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzdevumu izpildes laikā Valkas novadā pārvietosies militārā tehnika, karavīri un zemessargi formas tērpos ar ieročiem. Karavīri un zemessargi izmantos tikai mācību munīciju un kaujas imitācijas līdzekļus, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību. Tomēr, atrodot mācību vietās nezināmus priekšmetus, tos aizliegts aiztikt vai pārvietot. Militāro mācību laikā tiks ievērotas ugunsdrošības un dabas aizsardzības prasības, un izmantotās teritorijas tiks sakoptas.

Mācību norisei atbalstu sniegs gan valsts un pašvaldību iestādes, gan darba devēji, dodot iespēju zemessargiem piedalīties mācībās trīs dienas pēc kārtas. Savukārt privāto zemju īpašnieki sniegs būtisku atbalstu, piekrītot nodot savus īpašumus mācību vajadzībām.

Zemessargi un karavīri trenējas pēc iespējas realitātei pietuvinātos apstākļos, tādējādi nostiprinot savas prasmes aizsargāt savu atbildības teritoriju – savus novadus, pilsētas, pagastus, ciemus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zemessardze aicina iedzīvotājus ar izpratni izturēties pret militārajām mācībām valsts teritorijā, jo tās ir vērstas uz mūsu valsts aizsardzības spēju uzlabošanu un reģionālās drošības stiprināšanu. Lūdzam ar izpratni izturēties pret pārvietošanās apgrūtinājumiem, kas radīsies mācību laikā.

Informāciju sagatavoja: Lelde Krancmane, Zemessardzes 22. kaujas nodrošinājuma bataljona sivilmilitārās sadarbības speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.