Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkas novada mākslinieki spēlējas ar krāsām un formām

Valkas novada mākslinieku izstādes, kurai šogad dots nosaukums “Krāsredze”, viena no tradīcijām ir darbu autoru sveikšana ar ziediem un kopīga fotografēšanās. Foto: Inga Karpova

Viens no spilgtākajiem pavasara vēstnešiem Latvijas – Igaunijas pierobežā ir Valkas novada mākslinieku kopīgā izstāde. Aizvadītajā sestdienā, 18. martā, Valkas novadpētniecības muzejā, klātesot darbu autoriem un mākslas cienītājiem, atklāja izstādi “Krāsredze”. Tā būs apskatāma muzeja izstāžu zālē līdz
6. maijam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atklājot izstādi, muzeja pedagoģe Viktorija Maļukova atzina, ka izstādes nosaukums “Krāsredze” un dotais temats ir ļoti plašs.

“Mākslinieki no krāsu kastes varēja izvilkt pašu košāko krāsu un spēlēties ar to. Cits, iespējams, izmantoja, savas mīļākās krāsas, bet kāds varbūt krāsai piešķīra mazāku nozīmi, bet savā darbā akcentēja formu un saturu. Šogad darbos vairāk ir saskatāmi sārtie toņi, arī apļa motīvs un gaidas pēc pavasara. Izstādē piedalās kopumā 37 gan profesionāli, gan neprofesionāli mākslinieki, kas sevi izteikuši dažādos mākslas žanros – glezniecībā, tekstilmākslā, keramikā, medaļu mākslā, rotaslietu dizainā, koktēlniecībā un citos žanros. Šogad septiņi autori ir jaunie mākslinieki, kas izstādē piedalās pirmo reizi.

Izstādes atklāšanā piedalījās arī Valkas mākslas skolas pedagoģe un padomdevēja izstādes darbu saspēlei Maruta Stabulniece. Vērtējot mākslinieku šāgada sniegumu, viņa atzina: “Vienmēr esmu apbrīnojusi novadu mākslinieku intuitīvo saikni. Pirmo reizi ieraugot darbus, atklājās, ka visiem bijusi vienāda izjūta. Šogad māksliniekus vairāk uzrunājusi sārtā un violetā krāsa. Darbi ir ļoti dažādi. Daudzos darbos ir apļa motīvs. Neviļus šajā laikmetā, kurā ir daudz ļaunuma un asinis, mēs aizsargājamies ar šo ap sevi novilkto apli. Tā pasargājamies no negatīvisma un ļaunuma, kas tagad pasaulē grib prevelēt. Vislielākais gandarījums man ir par to, ka starp darbu autoriem redzu savu audzēkņu vārdus. Tas ir milzīgs prieks!”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ziemeļlatvija” novēroja, ka šogad uz izstādes atklāšanu klātienē bija ieradušies salīdzinoši mazāk darbu autoru, taču  pasākuma atmosfēra bija sirsnīga. To ar muzikāliem priekšnesumiem papildināja J. Cimzes Valkas mūzikas skolas absolvente koklētāja Sāra Mezīte un viņas māsa jaunā flautiste Amanda Mezīte.

GALERIJA: Valkas novada mākslinieku izstāde “Krāsredze”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.