
Foto: pexels.com
Atbalstot Lielās talkas ideju, Valkas novada pašvaldība aicina iedzīvotājus jau šodien, 25. aprīlī, un sestdien, 26. aprīlī, pievienoties talkai un sakopt sava novada teritoriju. Talkas atbalstītājiem būs iespēja ne tikai kārtīgi pastrādāt, bet arī piedalīties interesantā talkas paveidā – plogingā.
Novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists Ivo Leitis informē, ka atbildīgais par darbiem Valkas pilsētā ir Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas vadītājs Viktors Bavins (tālrunis +371 25496731), bet novada pagastos – pagastu apvienības pārvaldes vadītājs Edijs Eisaks (tālrunis +371 25496731).
Lielās Talkas dienā, 26. aprīlī, no pulksten 11 līdz 15 Latvijas Dabas fonds aicina uz talku Valkas pagastā, Ziemeļgaujas Meža Tačos. Latvijas Dabas fonda komunikācijas speciāliste Zane Rašmane informē, ka tur, izcērtot jaunos kokus un krūmus, veikta seno parkveida ainavas koku atsegšana. Izcirstie koki un zaru kaudzes no Meža Tačiem jau ir aizvestas, bet šobrīd nepieciešama palīdzība ar atlikušo zaru savākšanu. Pēc teritorijas sakopšanas tiks veikta celmu un sakņu frēzēšana, tāpēc svarīgi, lai zemē paliktu iespējami mazāk ciršanas atlieku, kas frēzēšanas laikā veidos mulčas kārtu. Ja zarus nenovāks un mulčas kārta būs bieza, kavēsies parkveida pļavām raksturīgā augāja atjaunošanās. Talkas norises vietā Meža Taču pļava vēl neizskatās pēc pļavas. Ziemā veiktā ciršana ir daļa no ilgtermiņa darbiem, lai atjaunotu agrāko parkveida pļavas ekosistēmu. Pēc frēzēšanas un augsnes līdzināšanas jau nākamgad būs skaidri redzama parkveida pļavai raksturīgā ainava un pakāpeniski tajā atgriezīsies arī tām raksturīgās sugas. Pēc talkas Latvijas Dabas fonds cienās talkotājus ar pusdienām.
Valkas pagasta sporta organizators Atis Empelis 26. aprīlī aicina doties plogingā pa Kailo silu līdz Bērzezeram. Tas ir talkas paveids, kur atkritumu vākšana apvienota ar lēnu skriešanu vai soļošanu. Pulcēšanās pārgājienam pulksten 10 pie Zāģezera, fonda “1836” ceļa zīmes. Maršruta garums – aptuveni 15 kilometri. Līdzi jāņem darba cimdi, silts vai auksts dzēriens un kāds kārums enerģijai pēc pašu ieskatiem.
Uzziņai
Talkošanas vietas Valkas novadā
Piektdien, 25. aprīlī
Zvārtavas pagastā
no pulksten 10 talkošana kopā ar Zvārtavas pirmsskolas izglītības grupas “Pipariņi” bērniem pie Mierkalna tautas nama.
Sestdien, 26. aprīlī
Valkas pilsētā
pulksten 9 tikšanās stāvlaukumā pie Zāģezera. Notiks Zāģezera apkārtnes un Pedeles upes no Zāģezera līdz Sarkanajām klintīm apkārtnes sakopšana.
Kārķu pagastā
no pulksten 9 kopā ar Ērģemes pagasta iedzīvotājiem talkošana Lustiņdruvas dabas takā.
Valkas pagastā
Lugažos pulksten 9 – talkošana teritorijā pie bijušās dārzniecības,
no pulksten 11 līdz 15 – Latvijas Dabas fonds aicina uz talku Ziemeļgaujas Meža Tačos.
Vijciema pagastā
no pulksten 9 talkošana Celīškalna teritorijā.
SIF_MAF2024 #manspagastsmanapilsēta
Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raksta saturu atbild “Ziemeļlatvija”.
Reklāma