Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkas novada iedzīvotāju aktivitāte viedokļa paušanā – zema

Foto: Ivo Leitis

Valkas novada pašvaldība sabiedrības viedokļa noskaidrošanai ir nodevusi divu Saistošo noteikumu projektus: “Par nekustamā īpašuma nodokļa piemērošanu Valkas novada administratīvajā teritorijā” un “Par ielu tirdzniecību un tirgus statusa piešķiršanas kārtību Valkas novadā”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Novada pašvaldības nekustamo īpašumu speciālists Jānis Vindēls skaidro, ka par katru Saistošo noteikumu projektu ir saņemts tikai viens iedzīvotāja viedoklis.

“Diemžēl iedzīvotāju aktivitāte ir zema un pavisam ne tāda, kādu gribētos. Iespējams, iedzīvotāji šo novada pašvaldības aicinājumu nav pamanījuši,” pieļauj J. Vindēls. Viņš norāda, ka viedokli “Par nekustamā īpašuma nodokļa piemērošanu Valkas novada administratīvajā teritorijā” var izteikt tikai līdz šai piektdienai, 3. martam, bet “Par ielu tirdzniecību un tirgus statusa piešķiršanas kārtību Valkas novadā” – līdz otrdienai, 7. martam. Ar šiem Saistošo noteikumu projektiem var iepazīties un viedokli izteikt novada pašvaldības mājaslapā www.valka.lv.

“Jaunais likums “Par pašvaldībām” paredz, ka pašvaldībai pirms Saistošo noteikumu apstiprināšanas vismaz divas nedēļas jāvelta iedzīvotāju viedokļa noskaidrošanai. Lai izteiktu viedokli, iedzīvotāji var komentēt, vai šie noteikumi vispār ir vajadzīgi, kā arī izteikt savus ieteikumus. Turklāt arī pašai pašvaldībai ir jāskaidro, kāpēc šie noteikumi ir nepieciešami,” skaidro novada pašvaldības speciālists. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.