Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkas mākslas skola jauno mācību gadu iesāk cerīgi

Cerīgi un radoši piektdien, 1. septembrī, aizvadīta pirmā skolas diena Valkas mākslas skolā. Īpašu sveicienu saņēma jaunuzņemtie audzēkņi un arī esošie, kuri aizvadītajā mācību gadā vērtējumā saņēmuši tikai labas un teicamas atzīmes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mākslas skolas direktore Sniedze Ragže stāsta, ka šajā mācību gadā skolā uzņemti 28 jauni audzēkņi. Tie nav tikai latviešu, bet arī krievvalodīgie bērni no kaimiņpilsētas Valgas un kara bēgļu atvases no Ukrainas. Kopumā skolā nodarbības apmeklēs vairāk nekā 200 audzēkņu.

Turklāt skolu var apmeklēt ne tikai bērni, bet arī pieaugušie. Mākslas skolas telpās darbosies divas radošās studijas. Jau rīt, 6. septembrī, no pulksten 17 līdz 19 notiks mākslas studijas pirmā nodarbība. To apmeklēt aicināti visi, kam ir vēlme izzināt mākslas pasauli. Studiju vadīs ilggadējā pasniedzēja Maruta Stabulniece. Savukārt pasniedzēja Gunda Sīmane aicina apmeklēt radošo studiju, kurā nodarbojas ar tekstilijām un to apgleznošanu. Detalizētāka informācija gūstama un pieteikšanās, zvanot uz tālruni 26498580 vai 26488684.

Īpašu sveicienu saņēma mākslas skolas vecāku padomes priekšsēdētāja, floriste Inga Daniela, kuras abi dēli apmeklē mākslas skolu. Viņa augusta beigās noorganizēja un vadīja meistarklasi 3. kursa audzēkņiem. Skolas direktore cer, ka, iespējams, vēl kāds skolas audzēkņa tētis vai mamma sadūšosies spert šādu soli un novadīs kādu meistarklasi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdztekus Zinību dienas svinībām mākslas skolas ēkas 2. stāvā apskatāmi valcēnieša Mareka Ādamsona zīmējumi ar ogli. Šī izstāde ir jau otrā, kas atklāta jaunā mākslas projekta ietvaros. Šīs ieceres autore ir direktores vietniece mācību darbā Gunta Pavārnieka. Šī mākslas projekta mērķis ir izstādīt topošo mākslinieku darbus, tā dodot viņiem spārnu un enerģijas sajūtu.

Sarunā ar “Ziemeļlatviju” jaunais mākslinieks M. Ādamsons stāsta, ka viņš pēc 9. klases atestāta saņemšanas Valkā devās mācīties uz Valmieras mākslas un dizaina vidusskolu.

“Mācoties Valkā, abi vecāki mani mudināja apmeklēt mākslas skolu, jo juta, ka mani tas interesē. Man nav atbildes, kāpēc nemācījos mākslas skolā. Iespējams, ka nobijos, jo uzzināju, ka te māca ne tikai zīmēšanu, bet padziļināti jāapgūst arī mākslas vēsture. Taču mani tik tiešām interesē māksla. Tagad domāju meklēt iespēju palikt dzīvot Valmierā vai doties uz Rīgu un atrast iespēju praktizēties videofilmu veidošanā un montāžā. Ar šo jomu gribētu saistīt savu tālāko dzīvi,” plānus atklāj izstādes autors.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt S. Ragže stāsta, ka šajā projektā nav mērķis izstādīt tikai gados jaunu cilvēku veikumu. Viņa aicina arī pieaugušos, kuri mājās radoši izpaužas zīmēšanā vai gleznošanā, vai kādā citā mākslas veidā, pieteikties jaunas izstādes veidošanā. Skolas telpās ir apskatāmi arī skolas audzēkņu un absolventu diplomdarbi.

Vairāk foto no 1. septembra pasākuma – www.ziemellatvija.lv, sadaļā “Foto”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.