Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkas mākslas skolā gatavojas izlaidumam un noslēguma darbu izstādei

Valkas mākslas skolas topošie absolventi vairāku mēnešu garumā strādāja pie noslēguma darbu izstrādes. Audzēkņi no Valgas uz Valkas mākslas skolu dodas otrdienu pēcpusdienās, kur ar viņiem strādā arī mākslas zīmēšanas un gleznošanas skolotāja Elina Tedere (priekšplānā). Foto: Ilze Fedotova

Straujiem soļiem tuvojas mācību gada noslēgums. Ilgi gaidītajam notikumam gatavojas visās izglītības iestādēs. Valkas mākslas skolas absolventi aicina ikvienu uz izlaidumu 2. jūnijā pulksten 12. Skolas izstāžu zālē notiks arī absolventu noslēguma darbu izstāde “Brīnumzeme”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šis būs Valkas mākslas skolas 31. izlaidums. Tam gatavojas 25 absolventi, no tiem astoņi ir igauņi.

“Par pamatu noslēguma darbu izstādes tematikai izvēlējamies balstīties uz stāstu par Alisi Brīnumzemē, par meiteni, kurai ir milzīga vēlme izzināt un izprast pasauli. Paplašinot šo tematu, pievēršamies arī sirreālismam. Tā ir brīva tēma, tāpēc darbos atspoguļosies dažādas interpretācijas fantāziju un domu lidojuma pasaulē. Mēģinājām nevienu neielikt kaut kādos rāmjos, tāpēc kādam pie sirds vairāk ir portrets, citam dabas tēma. Arī darbu izpildījums, tehnika ir atšķirīgi. Interesanti, ka nākamgad Tartu tiek pasludināta par Eiropas kultūras galvaspilsētu, kur pamatprogrammā vairāki mākslas projekti būs veltīti Sirreālisma manifesta 100. gadadienai. Var teikt, ka mēs esam pasteigušies gadu uz priekšu, piešķirot sirreālisma vēsmas arī topošajai noslēguma darbu izstādei,” norāda zīmēšanas un gleznošanas skolotāja Elina Tedere, kura strādā ar bērniem no Valgas.

Viņa atklāj, ka pie noslēgumu darbu radīšanas audzēkņi strādā jau no janvāra, veidojot darbus piecos dažādos mācību priekšmetos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valkas mākslas skolas kolektīvs ir priecīgs, ka daļa absolventu pēc skolas beigšanas atgriežas atpakaļ, nākot un līdzdarbojoties pieaugušo studijā. “Katru gadu statistika ir atšķirīga, bet pērn teju puse no absolventiem atgriezās pie mums jau kā pieaugušo studijas dalībnieki. Tātad ar iegūtajām prasmēm un zināšanām interesenti var strādāt jau ar gana lielākiem darbiem, ar citu pieeju,” stāsta Valkas mākslas skolas direktore Sniedze Ragže.

Noslēguma darbus Valkas mākslas skolas audzēkņi plašākai publikai parādīs izlaiduma dienā.

Viena no topošajām absolventēm Regina Stepanova no Valgas atzina, ka ar nepacietību gaida izlaidumu, jo tad aiz muguras būs saspringtais un intensīvais mācību laiks. “Šo gadu laikā ir apgūti dažādi mācību priekšmeti – zīmējām, gleznojām, veidojām, apguvām mākslas vēsturi, iepazinām dažādu mākslinieku darbus. Man pašai visvairāk patīk gleznošana, jo īpaši par dabas tematiku,” min Regina un pastāsta, ka šajās dienās jau būs izliktas atzīmes un atliks tikai gatavoties pašam gaidītākajam notikumam – izlaidumam.

Savukārt Liza Markova akcentē, ka Valkas mākslas skolā pavadītais laiks viņai saistīsies ar šeit pavadīto laiku draudzīgā kompānijā. “Man patīk, ka šeit ir nepiespiesta un brīva atmosfēra. Māca jauki skolotāji. Uz šejieni nāk arī manas labākās draudzenes, tāpēc tā nav tikai mācīšanās, ieguvumu ir daudz vairāk. Sarunājamies, painteresējamies, kā kuram iet. Tad tās dažas nodarbību stundas ātri vien paiet,” pamato Liza.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai gan pamatā visi topošie absolventi vēl mācās vispārizglītojošās skolās un par savu nākotnes profesiju vēl ir dziļās pārdomās, ir noprotams, ka lielākajai daļai mākslas izglītība ir paplašinājusi redzesloku, palīdzot attīstīt savus talantus. Bet dažiem tā būs lieliska motivācija turpināt doties tālāk šajā lauciņā, jo iespēju virzīties pa kāpnēm mākslas jomā ir ļoti daudz.

Šobrīd Valkas mākslas skola uzsākusi jaunu audzēkņu uzņemšanu 2023./2024. mācību gadam. Uzņemšana notiek šādās programmās:

  • profesionālās ievirzes programmā “Vizuāli plastiskā māksla” – no 10 gadu vecuma;
  • interešu izglītības programmā “Vizuāli plastiskā māksla” – no 7 gadu vecuma jeb 1. klases vispārizglītojošā skolā;
  • studijā “Made” – no 5 gadu vecuma.

Skolas durvis interesentiem būs atvērtas katru darbdienu no pulksten 9 līdz 17.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.