Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkas bibliotēkā apskatāma izstāde “Robežskrējiens, “Optimists” un citas sporta tradīcijas Valkā”

1983.gada 1. maija svētku stafetes skrējiena starts pie Valkas kultūras nama. Foto: Aldis Dubļāns

Rudens mēnešos Valkas novada Centrālās bibliotēkas novadpētniecības stendā iespējams iepazīties ar izstādi “Robežskrējiens, “Optimists” un citas sporta tradīcijas Valkā”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valcēnieši vienmēr bijuši draugos ar sportu. Jau 1959. gada septembra žurnālā “Liesma” parādījies raksts “Valkā sirdslieta – sports” (stadions te “mājīgs, tas vilktin velk pie sevis jaunus un vecus cilvēkus, kam vien sirdī ir sportiska dzirkstīte. Katrai sacensībai, sarīkojumam te gatavojas kā svētkiem”). 

Izstādes materiāli stāsta par vienu no ilggadīgākajām tradīcijām sportā – skriešanas seriālu “Optimists”, kurai šis ir jubilejas gads. Pirms 35 gadiem, 1986. gada 15. maijā tika dots skrējienu seriāla pirmais starts. Nāc un uzzini, kas bija šīs tradīcijas aizsācēji! 

Iespējams, pateicoties “Optimistam”, radusies kāda cita tradīcija – sportista Pāvela Loskutova dāvātā kausa izcīņa. Par Valkā dzimušo sportistu, garo distanču skrējēju, maratonistu Pāvelu Loskutovu izstādē vairākas publikācijas, piemēram, Aivara Grinberga raksts “No Valkas “Optimista” līdz Olimpiskajām spēlēm”. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstādē var vairāk uzzināt arī par citām sporta tradīcijām Valkā. “Kopš dzīvoju Valkā, neatceros šādu sporta pasākumu pilsētā un atzīstu to par izdevušos.” Vai zini, par ko teikti šie vārdi? Nāc un pastāsti, kura ir Tava iecienītākā sporta tradīcija? 

Izstāde skatāma no 4. oktobra līdz 30. novembrim. 

Informāciju sagatavoja: Jana Čākure, Valkas novada Centrālās bibliotēkas galvenā bibliotekāre

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.