Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkas badmintonistiem Latvijas čempionātā 10 medaļas

Jānis Jaunslavietis ar Prohoru Dobrovoļski – Latvijas čempioni dubultspēlēs U17 grupā. Foto: Aleksandrs Božeņeckis

Ar desmit medaļām no Latvijas čempionāta, kas nedēļas nogalē norisinājās Siguldā, atgriezušies Valkas badmintonisti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sestdien un svētdien, 2. un 3. aprīlī, Siguldā norisinājās Latvijas čempionāts U13, U17 un U21 vecuma grupās, valcēnieši bija pārstāvēti pirmajās divās. Kopumā Valkas badmintonisti no Siguldas pārveda četras zelta, piecas sudraba un vienu bronzas medaļu.

Meiteņu konkurencē U13 grupā Ieva Vaļģe vienspēļu turnīrā izcīnīja sudraba medaļu, tāpat kā dubultspēļu turnīrā, spēlējot kopā ar Siguldas pārstāvi.

Puišu sacensībās Mārtiņš Jaunslavietis vienspēļu turnīrā tika pie sudraba godalgas, Edgars Karpats izcīnīja bronzas godalgu, kamēr, abiem spēlējot pārī, valcēnieši tika kronēti par Latvijas čempioniem.

U17 grupā puišu sacensībās Jānis Jaunslavietis ļoti smagā finālspēlē piedzīvoja zaudējumu tikai trešā seta izskaņā, samierinoties šoreiz ar sudraba medaļu, tomēr pie zelta medaļas Jānis tika, uzvarot dubultspēļu turnīrā pārī ar Prohoru Dobrovoļski.

“Jānis ar Prohoru šobrīd ir labākais duets Latvijā savā vecuma grupā,” stāsta Valkas badmintonistu treneris Aleksandrs Božeņeckis. “Viņi kopā spēlē jau trīs gadus, ir saspēlējušie, ir ātrāki, tehniskāki un aktīvāki par saviem vienaudžiem.”

J. Jaunslavietis pie medaļas tika arī Mix grupā, kur jauktajās dubultspēlēs kopā ar Siguldas pārstāvi izcīnīja sudraba godalgas.

P. Dobrovoļskis 17 dalībnieku konkurencē U17 grupā ierindojās sestajā vietā.

Meiteņu U17 grupas konkurencē Diāna Libruka 24 dalībnieču konkurencē ierindojās 15. vietā. Kā pastāstīja treneris, Diāna tikai nesen atsākusi trenēšanos pēc dažu gadu izlaišanas un šis bija viņas pirmais turnīrs pēc ilgākas pauzes.

Kopumā Latvijas badmintona čempionātā U13, U17 un U21 vecuma grupās piedalījās 148 dalībnieki.