Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkā viesojas Latvijas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Igaunijas Republikā

Foto: Ivo Leitis

Ceturtdien, 23. martā, Valkas novada pašvaldībā viesojās Latvijas Republikas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Igaunijas Republikā V. E. Kristīne Našeniece ar delegāciju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vizītes laikā vēstniece tikās ar Valkas novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Ventu Armandu Kraukli, lai pārrunātu jautājumus, kurus nepieciešamas aktualizēt Latvijas – Igaunijas Starpvaldību komisijā pārrobežu sadarbības veicināšanai, kā arī pašvaldību pieredzi un reālo situāciju Latvijas-Igaunijas pierobežā. Pirms vizītes Valkā, vēstniecības pārstāvji tikās arī ar Valgas (Igaunija) pašvaldības vadību.

Sarunu tēmas iekļāva izglītības, civilās aizsardzības, dzelzceļa transporta nozares, kā arī citus Valkas pašvaldībai aktuālus jautājumus.

“Tā bija lietišķa, abpusēji ieinteresēta saruna, kā veicināt gan Latvijas-Igaunijas sadarbību kopumā, gan tieši reģionāli Valkā-Valgā. Bija patīkami, ka jautājumā par kaimiņu valsts valodas mācīšanu dažādās pakāpēs gan bērnudārzos, gan skolās, vēstniece ir ļoti ieinteresēta un uzskata, ka tam vajadzētu būt prioritāram jautājumam arī starpvalstu līmenī, lai šī tēma, beidzot “izkustētos no nulles punkta”,” komentē Valkas pašvaldības domes priekšsēdētājs V.A. Krauklis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Arī jautājumu par vilciena satiksmi starp Rīgu un Tartu vēstniece solīja neatlaidīgi turpināt aktualizēt, tāpat, kā to dara Valkas pašvaldība. Protams, tikšanās laikā pārrunājām visu jautājumu loku, kas skar Valku/Valgu – sākot ar medicīnas nozari un beidzot par depozīta sistēmu. Uzskatu, ka tā bija lietderīga saruna, un noteikti koordinēsim viedokļus arī pirms starpvalstu komisijas sēdes.”

Informāciju sagatavoja: Ivo Leitis, Valkas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.