Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkā uzsākti labošanas darbi atpūtas zonā pie Pedeles

Foto: Ivo Leitis

Kopš marta beigām atpūtas zonā pie Pedeles dabas takas un Semināra ielā līdz pat Raiņa ielai sākušies ilgi gaidītie uzlabošanas darbi. Būvkompānija “Limbažu ceļi” steidz paveikt solīto, proti, steigā pieļautās kļūmes un nekvalitatīvi paveiktos darbus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirms šo pavasara darbu uzsākšanas “Ziemeļlatvija” devās uz aizvadītā gadā nodoto dvīņu pilsētu Valkas un Valgas infrastruktūrai svarīgo objektu. Jāteic, kopumā atjaunotā teritorija ir mūsdienīga un interesanta atpūtai un pastaigām. Taču teritorija ir jāsakopj, jo šur tur mētājas pamesti celtniecības materiāli, vietām nav izlīdzināta zeme un vējš dzenā iepakojuma materiālus – plēvi un kartonu. Neizpratni raisa kāpnes, kas beidzas nekurienē, un jautājums, vai takai, kas vijas tuvu Pedeles krastam, neuzstādīs drošības margas.

Novada pašvaldības Attīstības, projektu un tūrisma nodaļas vadītājs Toms Simtiņš atzīst: “Būvniekiem ir jāpielabo savs brāķis. Pašlaik viņi no jauna ieklāj bruģi, sākot no Semināra ielas līdz Raiņa ielai. Šī gājējiem domātā ietve vijas gar robežupīti. Tiks savākti arī daudzviet pamestie celtniecības materiāli, piemēram, līstes un cauruļu fragmenti. Pēc visu darbu pabeigšanas komisija vēl rūpīgi izvērtēs paveikto darbu kvalitāti. Ja arī tagad darbu kvalitāte nebūs apmierinoša, ar to nesamierināsimies un prasīsim visu paveikt kā pienākas. Pašvaldības rīcībā ir noslēgtā vienošanās un apdrošināšanas kompānijas noslēgtais līgums.”

Interesējoties, vai dabas takai, kas atrodas tuvāk Rīgas ielai, netiks uzstādītas margas, T. Simtiņš skaidro, ka šajā vietā diemžēl margu nebūs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Arī iepriekš šādu margu nebija. Tās neplānojām uzstādīt, jo tas vēl vairāk sadārdzinātu projekta izmaksas. Arī projektētāji uzskatīja, ka šādas margas nav nepieciešamas. Gadījumā, ja tās tiktu uzstādītas, dabas taka būtu masīva,” uzskata novada pašvaldības amatpersona.

Uz jautājumu, kāpēc kāpnes, kas no dabas takas vijas uz Rīgas ielas dzīvojamo rajonu, beidzas nekurienē, T. Simtiņš skaidro: “Šīs kāpnes nebija paredzēts  uzstādīt šī projekta ietvaros. Taču, plānojot kopīgo teritoriju, pašvaldība pa saviem līdzekļiem lūdza būvnieku izstādīt šīs kāpnes, lai būtu vienotā stilā ar atjaunotās dabas takas teritoriju. Pašvaldība katru gadu paredz kaut nelielu finansējumu daudzdzīvokļu namu pagalmu sakārtošanai. Šajā vietā Rīgas ielā dzīvojamās mājas ir atjaunotas, nu pienākusi kārta sakārtot arī pagalmus. Pērn SIA “Valkas Namsaimnieks” šo teritoriju iztīrīja no atkritumiem un būvgružiem ar mērķi līdz galam sakārtot. Šīs kāpnes, kas pagaidām beidzas nekurienē, savienos dabas takas teritoriju ar šo Rīgas ielas dzīvojamo rajonu. Darbi turpināsies, un tas tiks sakārtots.” T Simtiņš norāda, ka jau iepriekš cilvēki pa šo kalnu bija iestaigājuši taciņas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.