Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkā un Valgā eksperimentāli izvietots kopīgs taromāts Latvijas un Igaunijas dzērienu depozīta iepakojumam

Programmas “INTERREG Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības” projekta ietvaros no 2023. gada 8. – 29. janvārim veikalā “SuperAlko” Valkā un veikalā “Selver” Valgā būs pieejami kopīgi abu valstu taromāti. Abos taromātos varēs nodot dzērienu depozīta iepakojumu gan ar  Latvijas, gan ar Igaunijas depozīta zīmi. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienlaikus Valkā un Valgā tiks veikta arī iedzīvotāju aptauja, lai novērtētu sabiedrības gatavību iesaistīties vienotā  dzēriena depozīta iepakojuma sistēmā. Projekts paaugstinās sabiedrības informētību par depozīta sistēmu.

Projektu “Informētības paaugstināšana par iepakojuma depozītu un stratēģiskā pieeja iepakojuma depozīta sistēmas saskaņošanai Igaunijā un Latvijā (PACKGDEPO)” ievieš Igaunijas Vides ministrija sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju. 

Pateicamies projektā iesaistītajiem SIA “Depozīta Iepakojuma Operators”, mazumtirdzniecības veikalam “SuperAlko”, Valkas novada pašvaldībai par atsaucību un sadarbību pilotprojekta īstenošanā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Depozīta sistēmas dzērienu iepakojums, kas Latvijā darbojas no 2022. gada 1. februāra, ir labs aprites ekonomikas piemērs. 

Informāciju sagatavoja: Santa Kristiāna Šteinblūma, Vides aizsardzības departamenta
LIFE integrētā projekta ieviešanas nodaļas vecākā eksperte; Interreg projekta PACKGDEPO
Projekta koordinatore, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.