Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkā un Kārķu pagastā uz ceļa braucamās daļas bija uzkritis koks

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no 22. jūnija plkst. 6.30 līdz 26. jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma 35 izsaukumus – 15 uz ugunsgrēku dzēšanu, 11 uz glābšanas darbiem, bet vēl deviņi bija maldinājumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ceturtdien VUGD palīdzība bija nepieciešama Valmieras novada Brenguļu pagastā, kur dega elektrolīnijas balsts un stārķa ligzda 3m2 platībā, kā arī labība 3m2 platībā.

Piektdien plkst. 16.55 VUGD saņēma izsaukumu uz Madonas novada Lazdonas pagastu, kur dega pirts 15m2 platībā. Plkst. 18.44 ugunsgrēks likvidēts.

Plkst. 22.57 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Cēsu novada Priekuļu pagastu, kur dega ugunskurs un krūmi 10m2 platībā. Plkst. 23.27 ugunsgrēks likvidēts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piektdien ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Limbažu novada Vidrižu pagastā, kur dega koka celms 4m2 platībā.

Naktī uz sestdienu plkst. 2.33 VUGD saņēma izsaukumu uz Limbažu novada Salacgrīvas pagastu, kur dega divstāvu dzīvojamās mājas jumts 130m2 platībā. Plkst. 9.57 ugunsgrēks likvidēts. Notikumā strādāja deviņi Salacgrīvas, Limbažu un Alojas ugunsdzēsēji glābēji, bija piesaistītas divas autocisternas, kā arī četri Ainažu brīvprātīgie ugunsdzēsēji ar vienu autocisternu, kā arī divi Korģenes brīvprātīgie ugunsdzēsēji ar divām autocisternām.

Sestdienas pusdienlaikā tika saņemts izsaukums uz Cēsu novada Kaives pagastu, kur dega sausā zāle 6000m2 platībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plkst. 13.26 VUGD saņēma izsaukumu uz Valmieras novada Plāņu pagastu, kur dega šķūnis 70m2 platībā, klēts jumts 0,5m2 platībā un elektrības vads 0, 01m2 platībā. Plkst. 15.35 ugunsgrēks likvidēts.

Plkst. 14.55 VUGD saņēma izsaukumu uz Valmieras novada Valmieras pagastu, kur dega meža zemsedze 1600m2 platībā. VUGD ugunsgrēku ierobežoja un darbu notikuma vietā pabeidza plkst. 16.55, bet meža ugunsgrēka likvidācijas darbus turpināja Valsts meža dienests.

Sestdienas vakarā ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Priekuļu ielā Cēsīs, kur dega ugunskurs 0,5m2 platībā, savukārt naktī uz svētdienu ugunsdzēsēji glābēji devās uz Cēsu novada Vecpiebalgas pagastu, kur dega atkritumi, sausā zāle un atsevišķi koki 15m2 platībā. Svētdienas vakarā viens izsaukums tika saņemts arī uz Cēsu novada Drabešu pagastu, kur dega vieglā automašīna 1m2 platībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Svētdien plkst. 21.13 VUGD saņēma izsaukumu uz Varakļānu novada Murmastienes pagastu, kur dega vienstāva garāža un šķūnis 200m2 platībā, kuros atradās un sadega traktora piekabe, mazs ekskavators, kā arī zāles pļāvējs. Plkst. 00.00 ugunsgrēks likvidēts.

Plkst. 21.31 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Cēsu novada Jaunpiebalgas pagastu, kur dega divstāvu dzīvojamās mājas jumts 180m2 platībā. Notikuma vietā strādāja 12 Jaunpiebalgas, Smiltenes, Cesvaines un Gulbenes ugunsdzēsēji glābēji, bija piesaistītas četras autocisternas, kā arī Jaunpiebalgas pašvaldības formējuma ugunsdzēsējs ar autocisternu. Jumta demontāžai tika piesaistīta īpašnieka traktortehnika. Ugunsgrēkā cieta ugunsdzēsējs glābējs. Plkst. 3.23 ugunsgrēks likvidēts.

Vakar vakarā VUGD saņēma izsaukumu uz Madonas novada Indrānu pagastu, kur dega elektrības balsti un sausā zāle 1,5m2 platībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nedēļas izskaņā ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī ūdens ielā Valmierā, kur uz gājēju ietves un ceļa braucamās daļas bija aizlūzis un uzkritis zars. Līdzīgi izsaukumi brīvdienās tika saņemti arī uz Domes bulvāri Valkā un Valkas novada Kārķu pagastu, kur uz ceļa braucamās daļas bija uzkritis koks. Ugunsdzēsēji glābēji kokus nozāģēja un ceļa braucamās daļas sakārtoja. Ceturtdien Smiltenē ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot absorbentu, savāca uz bruģa izlijušu degvielu 2m2 platībā.

Vakar plkst. 16.41 VUGD saņēma izsaukumu uz Limbažu novada Ainažiem, kur jūrā bija apgāzusies laiva ar pieciem cilvēkiem. Divi cilvēki no jūras izpeldējuši pašu spēkiem, turoties pie vienas glābšanas vestes, bet vienu cilvēku ugunsdzēsēji glābēji izglāba un nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem (NMPD). Plkst. 23.33 VUGD darbu notikuma vietā noslēdza, bet divu cilvēku meklēšanas darbus turpināja Latvijas krasta apsardze.

VUGD atgādina – nodarbojoties ar kādu no ūdens sporta veidiem, pārvietojoties ar ūdensmotociklu, burājot ar vējdēli, glābšanas vestei ir jābūt uzvilktai. Savukārt laivā glābšanas vestei obligāti ir jābūt uzvilktai bērniem līdz 12 gadu vecumam. Papildu drošībai arī pieaugušie tiek aicināti izmantot glābšanas vestes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizvadītajās diennaktīs VUGD kopumā saņēma 312 izsaukumus – 133 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā deviņus uz meža ugunsgrēku dzēšanu, 77 uz glābšanas darbiem, bet 102 izsaukumi bija maldinājumi.

Sandra Vējiņa, VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.