Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkā “nofrizētas” vairāk nekā 320 liepas

Šo trešdien SIA “Labie koki” profesionālie arboristi ar mūsdienīgu tehniku pabeidza liepu vainagu sakopšanu vairākās Valkas pilsētas ielās. Šis uzņēmums tapis, arboristiem strādājot Rīgas ielā. Foto: Inga Karpova

“Beidzot pa logu iespīdēs vairāk saulītes. Iepretim mūsu dzīvokļa logiem ielas malā auga liepas ar kupliem zariem. Puiši strādā profesionāli, būs smuki,” tā par aizvadītajā nedēļā uzsāktajiem liepu vainagu sakopšanas darbiem priecājas mājas Rīgas ielā 30A iemītnieks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizvadītās nedēļas sākumā Valkā ieradās ilgi gaidītie arboristi no SIA “Labie koki”, lai turpinātu iesākto liepu vainagu apgriešanu un sakopšanu. Ne tikai paši valcēnieši, bet arī iebraucēji atzinuši, ka Valkas pievilcība slēpjas ne tikai saistībā ar Latvijas – Igaunijas robežu, bet arī ar sakoptiem un kopā saaugušajiem liepu vainagiem.

Šopavasar liepu sakopšanas darbi turpinājās. Novada pašvaldības izpilddirektora vietnieks – Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas vadītājs Gints Stālmeisters atzīst, ka šie darbi nav lēti, bet vajadzīgi, lai Valkā veidotu vienotu ainavu. Šajā reizē arboristi strādāja, sākot no Rīgas ielas un Beverīnas ielas krustojuma līdz Poruka ielai. Turpmāk iedzīvotāji bez raizēm varēs iet pa Raiņas ielas ietvēm abās ielas pusēs, jo pirms tam “Ziemeļlatvija” vairākkārt bija rakstījusi par zemajiem un lielajiem liepu zariem, kas traucēja iešanu. Sākot no Ausekļa un E. Dārziņa ielas krustojumam līdz pat Gaisa tiltam liepu vainagi ir sakopti – viss liekais nozāģēts ar mērķi veidot vainagu saaugšanu. Vizuālās pārmaiņas piedzīvojušas arī liepas, kas aug Semināra ielā līdz Latgales ielai. G. Stālmeisters piekrīt, ka arī nākamgad šie pirms vairākiem gadiem uzsāktie darbi plānveidīgi jāturpina. Liepas “apfrizēt” prasās arī Ausekļa ielā, Tirgus ielā un Domes bulvārī. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.