Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkā mājas dūmvadā dega sodrēji

www.pexels.com

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 19. decembra plkst. 6.30 līdz 20. decembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma deviņi izsaukumus – viens uz ugunsgrēku dzēšanu, bet astoņi uz glābšanas darbiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vakar plkst. 13.06 tika saņemts izsaukums uz Limbažu novada Limbažu pagastu, ur vienstāva ražošanas ēkā apkures telpā pie apkures iekārtas gruzdēja malka 1m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās ugungrēka dzēšanai darbinieks bija  izmantojis trīs ugunsdzēsības aparātus. Plkst. 14.02 ugunsgrēks tika likvidēts.

Vakar Vidzemē saņemti pieci izsaukumi, kur māju dūmvados dega sodrēji. Šādi izsaukumi tika saņemti uz  Cēsu novada Priekuļu pagastu, Madonas novada Bērzaunes pagastu, Cēsu novada Drabešu pagastā un Rīgas ielā Valkā. Tika vienā no šiem mājokļiem, bija uzstādīts dūmu detektors.

Kurinot apkures ierīces, iedzīvotājiem ir jāievēro piesardzība un drošības noteikumi, lai neizraisītu traģisku ugunsgrēku. Aizliegts lietot bojātas apkures ierīces, tās pārkurināt, krāsns durtiņas atstāt vaļā, uz apkures ierīces žāvēt degtspējīgas mantas, kā arī pie krāsns durtiņām novietot malku un citu kurināmo. Ugunsgrēku visbiežākais cēlonis ir neuzmanīga rīcība, tai skaitā, ekspluatējot apkures ierīces. Esi uzmanīgs un pasargā sevi!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VUGD aizvadītajā diennaktī kopumā saņēma 46 izsaukumus – deviņus uz ugunsgrēku dzēšanu, 29 uz glābšanas darbiem, bet astoņi izsaukumi bija maldinājumi.

Svētku laikā daudzus mājokļus un uzņēmumus rotā adventes vainags un svētku noskaņas radīšanai tiek iedegtas svecītes, izmantota pirotehnika, kā arī baudīti dažādi pasākumi, bieži vien neaizdomājoties par drošību. Visiem operatīvajiem dienestiem Ziemassvētku un Jaunā gada laiks ir saistīts ar intensīvu darbu, jo iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka tieši svētku brīvdienās cilvēki rīkojas neapdomīgāk, kas noved pie traģiskām sekām. Savlaicīga drošības prasību ievērošana var novērst daudzas potenciālās nelaimes. VUGD atgādina – drošus svētku radām paši.

Sandra Vējiņa, VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.