“Valka/IGLU” iekļūst pirmās līgas izslēgšanas spēlēs

Izcīnot uzvaru Latvijas florbola čempionāta pirmās līgas regulārās sezonas noslēdzošajā spēlē, vietu izslēgšanas turnīrā nodrošinājuši “Valka/IGLU” florbolisti.

Pēdējā regulārās sezonas spēlē sestdien, 18.februārī, Valkas florbolisti savā laukumā ar 14:6 (3:2, 5:2, 6:2) pārspēja FK “Ogre/PGD.LV”.

Valcēnieši pirmie guva vārtus un pēc nepilnām 12 pirmā perioda minūtēm bija vadībā jau ar 3:0, divus vārtus no trim gūstot Linardam Ščegoļevam. Viesi līdz trešdaļas beigām divus vārtus atguva.

Otrajā trešdaļā Valkas komanda turpināja pārliecinoši, gūstot piecus vārtus, vēlreiz atzīmējoties un pie “hetrrika” tiekot Ščegoļevam. Viesi atkal atbildēja ar diviem vārtiem.

Noslēdzošajā trešdaļā mājinieki vārtu birumu palielināja, šoreiz pretinieku vārtsargu pārspējot sešas reizes, no tām trīsreiz precīzs metiens padevām Reinim Mirkšam. Viesi atkal atbildēja ar diviem vārtiem.

Rezultatīvākais ar pieciem punktiem (3 vārti + 2 piespēles) bija Reinis Mirkšs, četri punkti Linardam Ščegoļevam (3 vārti + piespēle) un Artim Kazakam (vārti + 3 piespēles), pa trim punktiem Elvim Ābelem un Klāvam Bošam (abiem 2 vārti + piespēle), pie diviem punktiem tika Klāvs Visockis (divi vārti), Armands Valtiņš (vārti + piespēle) un Mairis Lukovskis (divas piespēles).

Par spēles labāko spēlētāju “Valka/IGLU” rindās tika atzīts Jurģis Gartmanis, kas uzvarētāju vārtos atvairīja 17 no 23 metieniem.

Līdz ar to, Latvijas florbola čempionāta pirmās līgas Austrumu zonas turnīra tabulā “Valka/IGLU” ar 16 regulārās sezonas spēlēs izcīnītiem 26 punktiem ieņēma trešo vietu, savukārt A grupā, kurā atsevišķi tiek uzskaitītas komandas, kas nav Virslīgas vienību dublieri, valcēnieši ieņēma piekto vietu, tādējādi nodrošinot vietu izslēgšanas turnīrā, kuram kvalificējas A līgas pirmo sešu vietu ieguvējas.

Pēc Latvijas florbola federācijas noteiktā izspēles formāta, A līgas piektās vietas ieguvēji ceturtdaļfinālā sērijā līdz trim uzvarām mērosies spēkiem ar A līgas ceturto vietu, ko izcīnījuši “Leģions/Grobiņas SC” komanda, kas pirmās līgas Rietumu zonas tabulā ar 18 spēlēs izcīnītiem 29 punktiem sezonu noslēdza piektajā vietā 10 komandu konkurencē.

Komanda, kas šajā duelī uzvarēs, pusfinālā tiksies ar A līgas līderiem – Liepājas FK “Kurši FSS” vienību.

Ceturtdaļfināla pirmā spēle plānota 25.februārī Grobiņā.