
FOTO: VIKTORS BAVINS
Lai Valkā iedzīvotāji – ne tikai latvieši, bet arī igauņi no kaimiņpilsētas Valgas – varētu ērtāk piekļūt pie iecienītā Zāģavota ūdens ņemšanas vietas, šonedēļ Valkas novada pašvaldības Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļa uzsākusi darbus pie jauna gājēju celiņa izveides.
Līdzšinējās kāpnes bija no koka. Laika gaitā tās bojājās. Turklāt lietainā un slidenā laikā kāpnes kļuva nedrošas, jo kuru katru brīdi gājēji uz tām varēja paklupt vai paslīdēt.
Novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists Ivo Leitis informē, ka būvdarbu ietvaros demontēti vecā celiņa koka dēļi, kas savu laiku jau bija nokalpojuši. Tā vietā tiks uzbūvēts jauns celiņš no ilgmūžīga kompozītmateriāla. Plānotie darbi tiek veikti par novada pašvaldības budžeta līdzekļiem.
“Būvdarbu laikā gājējiem piekļuve avotam būs slēgta,” brīdina I. Leitis.
Maijā iedzīvotāji sociālajos tīklos diskutēja par Zāģavota ūdens kvalitāti, jo, neilgi uzglabājot mājās, ūdens kļuva duļķains un parādījās nogulsnes. Atsaucoties iedzīvotāju ierosinājumam, novada pašvaldība vērsās pie speciālistiem, lai novērtētu Zāģavota ūdens kvalitāti. Šim nolūkam tika paņemti ūdens paraugi, kuru testēšanu veica Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts “Bior”. Analīžu rezultāti apliecina, ka Zāģavota ūdens atbilst Latvijas Republikas Ministru kabineta 2015. gada 15. decembra noteikumu Nr. 736 “Noteikumi par dabīgo minerālūdeni un avota ūdeni” prasībām.
“Zāģavota ūdens ir dabisks avots, un tā sastāvā esošie minerāli laika gaitā var veidot nogulsnes, kas ir dabīgs un nekaitīgs process. Šie rezultāti sniedz pārliecību par Zāģavota ūdens atbilstību kvalitātes un drošības standartiem, nodrošinot tā lietošanas drošumu,” informē elektronisko plašsaziņas līdzekļu speciāliste Dace Pūce.
Reklāma