Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkā aplūkojama fotodokumentālā izstāde “Komunisms XX = RašiZms XXI”

Foto: Ivo Leitis

No 7. līdz 14. decembrim Valkas novada pašvaldības administrācijas ēkā Beverīnas ielā 3 aplūkojama Ukrainas Valsts arhīva Nacionālās atmiņas institūta veidotā lielformāta plakātu izstāde “Komunisms XX = RašiZms XXI”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Fotodokumentālā izstāde “KOMUNISMS = RAŠISMS” ar konkrētu cilvēku vēstures palīdzību demonstrē, ka asiņainās Krievijas metodes nav mainījušās. Apliecinājumam kalpo trīspadsmit sieviešu un vīriešu likteņi 20. un 21. gadsimtā.

“2022. gadā ukraiņi pilnībā izprata Krievijas īstenotās “krievu pasaules” politikas piespiedu izplatīšanas patieso saturu. Šo ideoloģiju var nodēvēt vienā vārdā — “rasisms”. Rašisms nav unikāla laikmeta parādība. Īstenībā rašisms sakņojas komunismā. Abiem ir vienādi mērķi un darbība. Totalitārie režīmi apzināti izvēlās nogalināt labākos. Kā 20. gadsimtā, tā arī tagad, jau 21. gadsimtā, tiek vests karš pilnīgai fiziskai ukraiņu iznīcināšanai,” izstādes ievadvārdos vēsta Ukrainas Valsts arhīva Nacionālās atmiņas institūta direktors Ihors Kuļiks.

“Komunisms, neticis pienācīgi nosodīts pēc Padomju Savienības sabrukuma, piedzīvoja atkārtošanos laikmetīgajā Krievijā — tagadējā rašismā. Tas izraisīja karu, kur aculiecinieki mēs esam. Tagad Ukrainai ir radusies vēsturiska iespēja atbilstošā kārtībā tikt galā ar savu pagātni. Šīs izstādes materiāli ir viens no soļiem jaunajā desovjetizācijas, derusifikācijas, deputinizācijas posmā laikmetīgajā Ukrainā.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstāde ir apskatāma arī citviet Latvijā un Igaunijā.

Informāciju sagatavoja: Ivo Leitis, Valkas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.