Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkā aizvadīta Baltijas ģeogrāfijas olimpiāde

Šonedēļ no 26. līdz 28. jūnijam Valkā un pēc tam divas dienas Tartu norisinājās Baltijas ģeogrāfijas olimpiāde. Valkā bija ieradušās delegācijas kuplā pulkā no visām trim Baltijas valstīm – Igaunijas, Lietuvas un Latvijas, kā arī delegācija no Polijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Baltijas ģeogrāfijas olimpiāde ir konkurss vidusskolēniem, kas ietver teorētisko zināšanu pārbaudi un praktisko uzdevumu veikšanu ģeogrāfijā. Papildus oficiālajai programmai dalībniekiem tiek piedāvāta arī sociālā programma ar dažāda veida atpūtas iespējām un aktivitātēm.

Valkas novadu ģeogrāfijas olimpiādē pārstāvēja Emīls Reinis Rabuško, kurš piedalījās visās piecās olimpiādes dienās. Viņš stāsta, ka šo dienu laikā olimpiādes dalībniekiem ir bijuši dažādi uzdevumi – gan praktiskie, gan teorētiskie, lielākā daļa no tiem notikuši ārpus Valkas, Valkas pagastā. “Pirmdiena bija vairāk kā atpūtas diena, kurā viesi aplūkoja Valku un Valgu iepazīšanās tūrē, ko vadīja Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas vēstures un sociālo zinību skolotāja Vineta Skutāne. Ikviens varēja uzzināt par Valkas unikālo vēsturi visu no tās pirmsākumiem, arī par zināmiem cilvēkiem, kuriem ir saistība ar Valku, līdz pat nesenajai vēsturei. Kaut gan esmu valcēnietis, man bija ļoti interesanti. Saku paldies skolotājai par šādu izzinošu tūri. Daudz ko uzzināju par mūsu pilsētu,” atklāj Emīls Reinis un stāsta, ka otrdien vairāk bija jātiek galā ar teorētiskiem uzdevumiem, taču bijis arī praktiskais uzdevums – kartēt Valkas-Valgas robežu, kas viņam kā vietējam bijis ļoti vienkārši, jo praktiski zinot to no galvas.

Trešdiena bija visapjomīgākā olimpiādes uzdevumu diena. Delegāti devās uz Zīles (Dores) karjeru, kur pētīja smiltis un granti, pildīja darba lapas saistībā ar šiem materiāliem. “Tālāk devāmies uz mežu, kur pētījām kāpas, cik stāvas vai lēzenas tās ir. Turpinājām ceļu uz Sedu, kur pētījām Sedas pilsētvidi un kartējām to. Seda tika izvēlēta, jo tā ir neliela pilsēta, tur nav daudz ēku un ielu. Visi šie darbi bija jāveic ļoti lielā karstumā, tādēļ mēs visi dienas beigās bijām ļoti noguruši,” stāsta ģeogrāfijas olimpiādes dalībnieks no Valkas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ceturtdien visu trīs Baltijas valstu pārstāvji devās uz Tartu, kur bija pēdējais uzdevums – multimediju viktorīna un ekskursija pa pilsētu. Bet jau šodien, 30. jūnijā, Tartu paredzēta arī testa analīze un atbilžu apskats, kā arī apbalvošanas ceremonija. “Uzdevumi tiešām ir grūti, un konkurence šajā olimpiādē ir milzīga, bet beigu beigās visi tik un tā ir uzvarētāji neatkarīgi no iegūtās vietas, jo mēs visi gūstam pieredzi un zināšanas šajā olimpiādē,” uzsver Emīls Reinis.

Starp olimpiādes uzdevumiem dalībniekiem tika rasts laiks arī izklaidējošām aktivitātēm, starp kurām bija arī jauno ģeogrāfu vidū iecienītā karšu spēle.

Savukārt par ciemošanos mūspusē viesi atzina, ka viņus ļoti iepriecināja Valkas skaistā un klusā atmosfēra, kopīgais pilsētas centrs ar Valgu, renovētais Lugažu laukums un atjaunotā Putraskalna teritorija. Viesiem patikusi arī nakšņošana dienesta viesnīcā, bet vienīgās sūdzības bija par karsto laiku olimpiādes norises laikā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.