Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valgas slimnīcā turpinās strādāt nevakcinēti darbinieki

Foto: Arvo Mēkss

Lai gan Dienvidigaunijas novadu centru slimnīcas, tostarp Valgas slimnīca, līgumus ar nevakcinētiem darbiniekiem nepārtrauks, tomēr nolemts nevakcinētajiem darbiniekiem neizmaksāt gada nogales piemaksu. Šāds solis radījis darbinieku neapmierinātību, taču, pēc slimnīcu domām, tas palielināja vakcinēto skaitu, laikrakstu “Ziemeļlatvija” informēja igauņu laikraksta “Lõuna-Eesti Postimees” reportieris Tīts Loims.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No 384 Valgas slimnīcas darbiniekiem 24 nav vakcinēti, lielākā daļa no tiem ir palīgpersonāls un aprūpes darbinieki. Divām nevakcinētām personām ir medicīniskā izziņa par to, ka viņas nedrīkst vakcinēties veselības apdraudējuma dēļ.

 “Tā kā vakcinācija ir zinātniski pierādīts efektīvs līdzeklis infekciju uzveikšanai, protams, vakcinētu personu procents varētu būt lielāks. Būsim gandarīti, ja sasniegsim 99 procentus,” sacīja Valgas slimnīcas vadītājs Apo Oja.

Pagājušā gada beigās dažas Igaunijas slimnīcas paziņoja, ka lauzīs līgumu ar darbiniekiem, kas nespēs uzrādīt vakcinēšanās sertifikātu, tomēr Valgā tas netiks darīts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ja atlaidīsim visus aprūpētājus, kā mēs aizpildīsim vakantās darba vietas? Mēs nevaram gaidīt, kamēr kāds pieteiksies darbā, šie darbinieki mums ir vajadzīgi šeit un tagad,” sacīja slimnīcas vadītājs. “Ja no tā cieš medicīnas aprūpe, vienai vai otrai pusei ir jāpiekāpjas. Tā kā nevakcinētie darbinieki pēc inficēšanās ar vīrusu ir saņēmuši antivielas, viņi var piecus mēnešus strādāt nevakcinējoties. Pēc tam ar viņiem runāsim vēlreiz.”

Ir daudz iemeslu, kāpēc darbinieki nevēlas vakcinēties ‒ dažiem to liedz veselība, dažiem ir bail, bet ir tādi, kas principiāli atsakās vakcinēties, jo tic nevis zinātnei un medicīnai, bet sociālajos tīklos izlasītai maldīgai informācijai.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.