Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valgas skolotāji protestē pret piemaksu atcelšanu

Valgas pamatskola. Foto: Arvo Meeks

Valgas pašvaldība nesen informēja tās vadītās iestādes, ka finanšu ierobežojumu dēļ Ziemassvētku prēmijas šogad netiks izmaksātas, bet citas papildu piemaksas tiks piešķirtas tikai izņēmuma gadījumos. Valgas pamatskolas skolotāji gan uzskata, ka paredzētās maksas nevajadzētu izmantot pašvaldības budžeta sabalansēšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nesen Valgas pilsētas pašvaldības pārziņā esošajās iestādēs tika saņemta pašvaldības vadītājas Monikas Rogenbaumas vēstule. Pašvaldības vadītāja paziņoja, ka pašreizējā ekonomiskajā situācijā prēmijas tiek izmaksātas tikai ļoti pamatotos gadījumos, bet Ziemassvētku prēmijas izmaksāt nav iespējams. Kā iemeslu viņa minēja ļoti pieaugušās izmaksas par apkuri, elektrību, sniega izvešanu, ielu uzturēšanu un citiem pakalpojumiem un precēm. “Es lūdzu saprotošu attieksmi šajā grūtajā laikā,” rakstīja M. Rogenbauma.

Valgas pamatskolas skolotāji informāciju uztvēra sāpīgi. Līdz šim viņi saņēma piemaksas Skolotāju dienā un Ziemassvētkos. Tā tradicionāli bijusi piektā daļa no algas. Skolas pārstāve konsultējusies arī ar Igaunijas Izglītības darbinieku arodbiedrības juristi, kura konstatējusi, ka pašvaldības lēmums nav bijis leģitīms. “Apzināmies, ka šogad Valgas pamatskolas skolotāji nesaņems paredzētās maksas. Ir nepieņemami, ka skolotājiem paredzētā nauda tiek izmantota pašvaldības budžeta sabalansēšanai. Jūtam, ka pašvaldība nenovērtē skolotāju darbu. Ar šādiem lēmumiem Valgas pilsētas pašvaldība nemotivē skolotājus strādāt konkrētajā jomā, turpināt strādāt un sākt strādāt,” skolas pilnvarniece Džeina Kometsa rakstīja pašvaldībai skolas vārdā.

M. Rogenbauma uzsvēra, ka visi pašvaldības algu sarakstā esošie saņems darba līgumā un dienesta attiecībās noteiktās maksas, nevienam alga nav samazināta, un novada pašvaldība ļoti daudz strādā, lai tas nenotiktu. Viņasprāt, pašvaldība pret visām tās vadītajām iestādēm un darbiniekiem izturas vienādi. “Ja treknos gados var maksāt, piemēram, Ziemassvētku prēmijas, tad godīgi to izmaksāt visiem.” Viņa precizēja, ka tiks izmaksātas saprātīgas piemaksas par maiņām un virsstundām. “Tas ir arī skolotājiem, arī, piemēram, lauku darbu brigādes vīriem, kas stumj no ielām sniegu vai novāc lāstekas.”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.