Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valgas apriņķa arhitekts Jiri Tintera dodas strādāt par Tartu pilsētas arhitektu

Šonedēļ “Lõuna-Eesti Postimees” reportieris Tīts Loims informē, ka Valgas apriņķa arhitekta Jiri Tinteras, kurš Valgā nostrādājis vairāk nekā desmit gadus, pēdējā darba diena būs 15. oktobris. Pēc tam viņš dodas uz Tartu, lai kļūtu par pilsētas arhitektu. Kā stāsta J. Tintera, viņam ir emocionāli grūti pamest Valgu, taču viņš jaunajā darbā saskata lielākas attīstības iespējas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jiri Tintera ir no Čehijas. Uz jautājumu, kāpēc viņš dodas prom no Valgas, Tintera atbild: “Es nebraucu prom no Valgas tāpēc, ka nejūtos šeit vajadzīgs vai man ir pro­blēmas. Tieši otrādi, desmitarpus gadu laikā Valga man ir kļuvusi par ļoti īpašu un nozīmīgu vietu. Man ir emocionāli grūti no šejienes aizbraukt. Tomēr jūtu, ka šis desmit gadu periods neizbēgami liek aizdomāties par perspektīvu, kas mani sagaida un kur vēlos attīstīties.

Kādu laiku man bija sajūta, ka atrašanās Valgā man ir kļuvusi pārāk ērta. Esmu pietiekami daudz uzzinājis par pilsētu. Es jau labi saprotu Valgas pilsētas dzīvi un attīstību. Vairs nevar rasties nekas jauns un interesants. Viss ir pārāk pārbaudīts. Acis nespīd kā pirms septiņiem vai astoņiem gadiem.

Sāku domāt, kur sevi redzu pēc desmit gadiem. Šajā mirklī Tartu atbrīvojās pilsētas arhitekta vieta. Tā ir vieta, kas piedāvā attīstības iespējas un jaunus izaicinājumus. Iepriekš pētīju piedāvājumus citās vietās, taču tie neatsvēra Valgu.

Kopumā desmit gadu darbības periods vienuviet pilsētvides arhitektam ir diezgan ilgs. Ja laika būs par maz, pilsētu neiepazīsi, pilsētu pietiekami nesapratīsi, nav jēgas kaut kur palikt mazāk par pieciem gadiem. Taču pēc desmit gadiem domas zināmā mērā būs izsmeltas. Tartu pirms aptuveni desmit gadiem mainījies arī pilsētas arhitekts. Ja nepamēģināšu tagad, pēc desmit gadiem man būs pāri 50, varbūt mani vairs negribēs.”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.