Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valga gatava bēgļu uzņemšanai

Bēgļu uzņemšanai sagatavotā telpa Valgas Vasarsvētku draudzē. Foto: Tīts Loims

Lai gan šobrīd nav zināms, cik  daudz Ukrainas bēgļu varētu ierasties, Valgas pagastā nepieciešamības gadījumā ir iespējams izmitināt aptuveni simts cilvēkus, laikrakstu “Ziemeļlatvija” informēja igauņu laikraksta “Lõuna-Eesti Postimees” reportieris Tīts Loims.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmās trīs ukraiņu ģimenes, kas ieradās Valgā, pašas sameklēja, kur apmesties.

Pirmdien Valgas pagasta pašvaldības pārstāvji ar vietējo ukraiņu biedrību “Kalyna” pārrunāja, kā sagatavoties kara bēgļu uzņemšanai. Kā pirmo soli pagasta vadība plāno 4. marta sesijā no rezerves fonda 5000 eiro piešķirt Igaunijas Sarkanajam Krustam.

Pašvaldība jau izlēmusi, kur varētu izmitināt bēgļus. Kā stāsta Valgas pagasta vadītāja Monika Rogenbauma, Valgas pagastā ir apzinātas vietas, kur var izmitināt ap simts cilvēku.

“Bezdarbnieku nodarbināšanas centra filiālē teica, ka pie viņiem vajadzības gadījumā būtu pieejamas desmit istabas. Tahevas sanatorijā teica, ka varētu ierādīt telpas, kur apmesties ap 20 cilvēkiem. Ukraiņu uzņemšanai gatavojas arī Valgas Vasarsvētku draudze. Arī Valgas palīdzības centrs paziņojis, ka pie viņiem iespējams izmitināt vairākus desmitus cilvēku. Arī pašvaldībai ir atsevišķi dzīvokļi, kuros var izmitināt ukraiņu ģimenes,” M. Rogenbauma uzskaitīja iespējamās bēgļu izmitināšanas vietas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.