Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valcēniešu ģimene pēc ugunsgrēka lūdz palīdzību

Aizvadītā gada 21. decembrī ugunsgrēkā cieta dzīvojamā māja Beverīnas ielā 11. Tas bija paaugstinātas ugunsbīstamības ugunsgrēks, jo pavisam netālu pāri ielai atrodas Valkas Jāņa Cimzes ģimnāijas ēka Raiņa ielā 28A. Foto: Ingūna Johansone

Dzīvē nav  tikai prieki, ir arī bēdas. Brīžos, kad notiek neparedzēta nelaime, daudzi steidz palīgā un sniedz atbalstu. Mūsu visu atbalsts ir nepieciešams valcēniešu ģimenei – Zitai un Armandam Lāčiem –, kuriem ugunsnelaimē cieta māja un visa sadzīve. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizvadītā gada 21. decembra agrā rīta stundā privātmājā Valkā, Beverīnas ielā, izcēlās ugunsgrēks. Ugunsnelaime izpostīja Zitas un Armanda Lāču dzīvesvietu. Par laimi,  necieta cilvēki un kaķenīte, bet būs vajadzīgs laiks un, protams, naudas līdzekļi, lai atjaunotu māju un iegādātos sadzīvei nepieciešamās lietas.

Mājas saimniece Zita ilgus gadus strādā Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas kafejnīcā “Sprints” un gādā ne tikai par skolēnu, bet arī citu kafejnīcas apmeklētāju viesmīlīgu apkalpošanu un garšīgu ēdienu. Viņa arī daudzus gadus aizstāv novada godu senioru sporta sacensībās Latvijā un Igaunijā. Savukārt dzīvesbiedrs Armands ir pasažieru autobusa šoferis un daudzus vedis krustu šķērsu pa Latviju un ārpus tās robežām.

Aizvadītā gada nogalē sociālajos tīklos parādījās Zitas meitas Ineses lūgums pēc palīdzības mammas ģimenei. Inese dzīvo un strādā Rīgā. Viņa raksta: “Šis nebūs skaistākais ieraksts, bet tāda ir dzīve. Jūs jautājat, kā palīdzēt. Apkopoju visu informāciju, lai paziņotu par to, kas noticis un kā var palīdzēt. 21. decembra rītā mammas mājā izcēlās ugunsgrēks. Aizdomas, ka no saldētavas. Esmu pateicīga mammas vīram, kurš atbrauca mājās un visu to pirmais ieraudzīja. Gana ātri centās glābt māju, daudz izdevās saglābt, bet arī daudz nācās pazaudēt. Ir izdevies saglābt gandrīz visu iedzīvi, tikai tā ir pielieta ar ūdeni. Māja ir piekvēpusi un ar dūmu smaku. Mums mājai nav jāliek jauni pamati, bet ir vajadzīgs jauns jumts, griesti, sienas, grīdas un jāierīko jauna elektroinstalācija. Ja kādam mājās ir lieki būvmateriāli, būsim no sirds pateicīgi, ja tos ziedosiet. Ja atbalstīsiet ar naudas pārskaitījumu, nav svarīgi, cik lielu, arī priecāsimies. Milzīgs paldies visiem tiem, kas mums jau ir palīdzējuši.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Lai atjaunotu dzīvojamo māju Valkā, Beverīnas ielā 11, tās saimniekiem Zitai un Armandam Lāčiem būs nepieciešams ne tikai laiks, bet arī lieli finansiālie ieguldījumi. No mājas pāri ir palikuši tikai pamati un guļbūve. Viss pārējais būs jāatjauno. Foto: No personīgā arhīva

“Ziemeļlatvija” sazinājās ar Inesi. Viņa stāsta, ka mammas mājā bija uzstādīti dūmu detektori un ēka bija arī apdrošināta. 21. decembra rītā kaķenīte bijusi mājās, bet, par laimi, Armands paspējis laikus ierasties, lai izglābtu mājdzīvnieku un glābtu visu pārējo, kas glābjams. Kaķenītei ir apdegušas ūsas. Pašlaik Ineses mamma ar vīru mitinās pagaidu dzīvesvietā, kuru uzreiz viņai piedāvājis darba devējs – SIA “Rozi” izpilddirektors Uvis Glaveckis. Palīdzību ugunsgrēkā cietušajai ģimenei jau ir snieguši Ineses kolēģi un draugi. Guļamo matraci noziedojusi firma “Ormebeles”.

Mājas īpašniece Zita stāsta, ka pašlaik ugunsgrēkā cietušo ēku nedaudz kurina, lai tā žūtu, jo visa ir pielieta ar ūdeni. Zita skaidro, ka, skatoties no ielas puses, iespējams, kādam šķiet, ka mājā jau var dzīvot, ja to jau kurina, bet no pagalma puses paveras īsta postaža. Aptuveni 80 gadus vecā guļbūve bija nosiltināta. Zita stāsta, ka viss siltinājums būs jārauj nost, jo pēc ugunsgrēka tas vairs nekam nav derīgs. Saņemot Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta oficiālo slēdzienu par ugunsnelaimes iemeslu, Zita nolēmusi doties uz novada pašvaldību, lai lūgtu palīdzību. Viņa ir pārliecināta, ka ugunsnelaimes iemesls ir iespējamie bojājumi saldētavā, kura bijusi pilna ar svaigu gaļu. Tā visa izcepusies.

“Tas viss ir sīkumi, galvenais, ka paši esam dzīvi. Paldies visiem, kas mums jau snieguši atbalstu. Tie galvenokārt ir mani draugi – sportisti,” no sirds priecājas Zita.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pagaidām, kamēr ir auksts laiks, nekas vēl netiek darīts, bet uz pavasara pusi ģimene ir apņēmusies uzsākt savas mājas atjaunošanu. Lai tas izdotos, roka jāpieliek arī līdzcilvēkiem, ziedojot naudu vai būvmateriālus. Šādā brīdī ģimenei noderēs viss.

Ziedotāji finansiālo atbalstu aicināti sniegt, ieskaitot naudu Zitas Lāces kontā: LV23UNLA0017800706683.

Saziņai – tālruņa numurs (+371) 29544703.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.