Valcēniešiem zaudējums pirmajā kausa spēlē

Zaudējumu Latvijas basketbola “Užavas” kausa izcīņas otrās kārtas pirmajā spēlē trešdien, 2.novembrī, piedzīvoja “VEF basketbola akadēmijas Valkā” vienība, kas ar 64:81 (14:18, 21:25, 17:22, 12:16) piekāpās “RSU/VEF Rīga” basketbolistiem.

Spēles pirmā ceturtdaļa aizritēja punktus punktā, lielākoties viesiem izvirzoties vadībā, bet valcēniešiem tos ķerot rokā un izlīdzinot rezultātu. Otrajā ceturtdaļā viesi pārsvaru palielināja, laukuma saimniekiem noķert viesus kļuva arvien grūtāk, mazākai punktu starpībai sasniedzot -3 punktus, lielākajai – 12.

Trešā ceturtdaļa rezultāta plaisu palielināja līdz pat -18 punktiem, tiesa pirms pēdējā spēles nogriežņa valcēniešiem izdevās to samazināt līdz -13 punktiem. Pēdējās ceturtdaļas sākumā viesi ļāva Jāņa Butāna komandai pietuvoties līdz piecu punktu deficītam, tomēr pārsvars tika atjaunots un spēle noslēdzās ar 81:64 rīdzinieku labā, kas nozīmē, ka valcēniešiem, lai nokļūtu turnīra trešajā kārtā, atbildes spēlē Rīgā jāuzvar ar vismaz 18 punktu pārsvaru.

Valkas komandā rezultatīvākais ar 22 punktiem bija Jaroslavs Pivovars, 17 punktus guva Renārs Šimpermanis, 12 punkti Uvim Vārnam, 11 atlēkušās bumbas izcīnīja Daniels Minajevs.

Atbildes spēli Rīgā komandas aizvadīs 15.novembrī. Kārtas uzvarētājs tiks noteikts divu spēļu summā.

Nākamo spēli “VEF basketbola akadēmija Valkā” aizvadīs 4.novembrī, kad “Ramirent Nacionālās basketbola līgas” spēlē Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas sporta hallē tiksies ar “OC Limbaži” vienību. Spēles sākums 20.00.