Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valcēnieši spēlēs Smiltenē

Foto: Inga Karpova

No 22. līdz 24. oktobrim, Smiltenē, notiks Latvijas amatierteātru iestudējumu “Gada izrāde 2020” fināla skate. Uz šo skati pēc Vidzemes reģiona skates rezultātiem izvirzīts arī Valkas pilsētas teātris ar iestudējuma pēc Antona Čehova viencēliena “Lācis” motīviem izrāde. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izrādes notiks krievu un latviešu valodā.

Valcēnieši savu iestudējumu izrādīs Smiltenes kultūras centra teātra zālē (Gaujas ielā 1) svētdien 24. oktobrī plkst.12.00. 

1888. gada februārī  A. Čehovs uzraksta  viencēlienu “Lācis”, veltot to aktierim un režisoram Nikolajam Solovcovam (Fjodorovam;1857-1902). 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

A.Čehova “Lācis” ir stāsts  par sievieti, kura pēc vīra nāves nolēmusi sevi aprakt četrās sienās, lai pierādītu savu uzticību un mīlestību, tomēr kādā dienā atraitnes vientulību iztraucē kāds bezkaunīgs svešinieks. Vai vin̦a saglabās savu uzticību, vai tomēr pakļa̦usies kaislībai? Mūsu iestudējuma pamatā ir stāsts par kaislīgu mīlas romānu, kas izceļās starp diviem svešiniekiem. Galvenie varoņi viens pret otru izrāda naidu, pēc tam mīlestību, un spēles noteikumi šajā lugā ir zināmi tikai viņiem. Tā nemanot veidojas stāsts par bezgalīgo nekonsekvenci. Kad vin̦a saka ”nē”, tas nenozīmē – nē. Kad vin̦š saka ”jā”, tas nenozīmē – jā. 

Iestudējuma režisors un scenogrāfs – Aivars Ikšelis. Lomās: Evgenia Kozlova, Vilis Daņilovs un Uģis Lācis.  

Informāciju sagatavoja: Aivars Ikšelis, Valkas pilsētas teātra režisors

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.