Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valcēnieši spēlēs Rīgā

Foto: Inga Karpova

No 28. aprīļa līdz 6. maijam, Rīgā, notiks starptautiskais teātru festivāls “Klasika Latvijā”. Uz šo festivālu ielūgts arī Valkas pilsētas teātris ar Antona Čehova lugas “Lācis” iestudējumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Festivālā piedalīsies teātri no Latvijas, Dānijas un Lietuvas.

Sestdien, 6. maijā plkst. 19.00 Teātra OCA zālē (Rīga, Aleksandra Čaka iela 67/69) tiks izrādīta eksperimentāla izrāde, kuras pirmajā dāļā spēlēs Anikščej Pilsētas teātris (Lietuva) izrādot Anotna Čehova “Raganu” režisora Jonas Buziljaukas iestudējumā, bet otrajā daļā Valkas pilsētas teātris (Latvija) spēlēs Antona Čehova viencēlienu “Lācis”, režisors Aivars Ikšelis.

1888. gada februārī A. Čehovs uzraksta viencēlienu “Lācis”, veltot to aktierim un režisoram Nikolajam Solovcovam (Fjodorovam; 1857-1902).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

A.Čehova “Lācis” ir stāsts  par sievieti, kura pēc vīra nāves nolēmusi sevi aprakt četrās sienās, lai pierādītu savu uzticību un mīlestību, tomēr kādā dienā atraitnes vientulību iztrauce kāds bezkaunīgs svešinieks. Vai vin̦a saglabās savu uzticību,vai tomēr pakļa̦usies kaislībai? Mūsu iestudējuma pamatā ir stāsts par kaislīgu mīlas romānu, kas izceļās starp diviem svešiniekiem. Galvenie varoņi viens pret otru izrāda naidu, pēc tam mīlestību, un spēles noteikumi šajā lugā ir zināmi tikai viņiem. Tā nemanot veidojas stāsts par bezgalīgo nekonsekvenci. Kad vin̦a saka ”nē”, tas nenozīmē – nē. Kad vin̦š saka ”jā”, tas nenozīmē – jā.

Lomās: Evgenija Kozlova, Vilis Daņilovs un Uģis Lācis.

Uz festivālu Valkas pilsētas teātris dosies piecu cilvēku sastāvā.

Informāciju sagatavoja: Aivars Ikšelis, Valkas pilsētas kultūras nama direktors

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.