Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Vakcināciju pret Covid-19 pabeigusi puse Latvijas iedzīvotāju

Foto: freepik.com

Vakcināciju pret Covid-19 ir pabeigusi puse no visiem Latvijas iedzīvotājiem, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz šim kopumā vakcīnas pret Covid-19 pirmo devu Latvijā saņēmuši ap 849 000 jeb ap 45% no visiem valsts iedzīvotājiem. No tiem otro devu saņēmuši ap 756 000 iedzīvotāju, bet vēl ap 185 000 cilvēku ir saņēmuši “Johnson&Johnson” potes, kam atbilstoši valstī spēkā esošajam regulējumam nepieciešama tikai viena deva, līdz ar to vakcinācijas procesu pabeigušo kopskaits sasniedzis 941 000 jeb 50% no visiem valsts iedzīvotājiem.

Rēķinot pirmās potes un “Johnson&Johnson” vakcīnas saņēmēju kopskaitu, tas šajās dienās sasniedzis aptuveni 1,03 miljonus cilvēku. Savukārt ar “trešo devu” līdz šim Latvijā vakcinēti ap 2600 cilvēki jeb 0,14% iedzīvotāju. Atbilstoši medicīnas speciālistu ieteikumiem, “trešo vakcīnas devu” pamatā potē cilvēkiem ar ļoti novājinātu imunitāti un senioriem.

Pēc valdības lēmuma daudziem strādājošajiem prasīt obligāti potēties pret Covid-19, vakcinēšanās aktivitāte Latvijā turpina saglabāties diezgan augsta. Pirmdien potes pret Covid-19 saņēmušas vismaz 9393 personas, kas ir vairāk nekā pagājušās nedēļas pirmdienā, kad tika sapotēti aptuveni 9000 cilvēku. Kopumā pagājušajā nedēļā vidēji dienā potes pret Covid-19 saņēma ap 11 000 cilvēku, kas atpalika no augstākās vakcinēšanās aktivitātes pavasara beigās un vasaras sākumā, taču bija divkārt vairāk nekā vasarā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmdien potes pret Covid-19 saņēmušas vismaz 9393 personas, tostarp pirmo porti – 5050 cilvēki, bet vakcinēšanas procesu pabeidza 4103 cilvēki, tostarp 2588 cilvēki sapotēti ar “Johnson&Johnson” vakcīnu, kam nepieciešama tikai viena deva, liecina NVD dati. Imunizācijas valsts padome gan tagad arī pēc potēšanās ar “Johnson&Johnson” vakcīnu iesaka saņemt otru poti no “Pfizer” vai “Moderna”.

Vēl 240 cilvēki saņēmuši Covid-19 potes papildu devu imunitātes nostiprināšanai. Visi minētie dati gan vēl var mainīties, jo daudzas vakcinācijas iestādes datus par vakcinētajiem sistēmās ievada ar vairāku dienu nobīdi. Vakcināciju veikusi 271 iestāde, bet visvairāk sapotējusi “Veselības centru apvienība”.

Lietošanai Eiropas Savienībā pašlaik ir apstiprinātas četras vakcīnas pret Covid-19 – “Pfizer”/”BioNTech”, “Moderna”, “AstraZeneca” un “Johnson&Johnson” jeb “Janssen”, taču “AstraZeneca” vakcīnu zemā pieprasījuma dēļ Latvijā faktiski vairs nelieto. 2020.gada decembrī kā pirmos Latvijā pret Covid-19 sāka vakcinēt lielo slimnīcu darbiniekus, bet masveidīgāka iedzīvotāju vakcinēšana sākās marta izskaņā. Latvijā vakcīnas pret Covid-19 iedzīvotājiem ir pieejamas no 12 gadu vecuma.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.