Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Vairāk nekā 63 tūkstoši mājsaimniecību pieteiktas energoresursu cenu pieauguma samazinājuma atbalstam

Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma atbalstam pieteiktas vairāk nekā 63 000 mājsaimniecības – vairāk nekā pusi iesniegumu iedzīvotāji reģistrējuši portālā www.epakalpojumi.lv, bet pārējos klātienē reģistrējuši pašvaldību pārstāvji. Mājokļu īpašnieku un īrnieku iesniegumos aizvien populārākais minētais atbalsta veids, ko vēlas saņemt, ir 60 eiro atbalsts apkurei ar malku, nepievienojot čeku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Portālā pieteikumu iesniegšana notiek pakāpeniski, katrā no pašvaldībām vērojama atšķirīga situācija, cik un kad iedzīvotāji vēlas reģistrēt iesniegumus atbalsta saņemšanai. Katrā no pašvaldībām arī atšķiras procentuāli, cik daudz mājsaimniecību izmanto apkurei, piemēram, malku vai kokskaidu granulas, attiecīgi veidojas arī pieteikumu skaits. Lai arī lielākā daļa – 57% iedzīvotāju reģistrējuši pieteikumu www.epakalpojumi.lv, nozīmīgs ir pašvaldību atbalsts, pieņemot un reģistrējot šos pieteikumus klātienē. Ekonomiskā situācija daudziem pašreiz nav viegla, tādēļ, ja ir nepieciešams un iespēja, lūgums paskaidrot tuviniekiem, paziņām, kaimiņiem par šo valsts atbalsta iespēju un palīdzēt veikt atbalsta pieteikumu reģistrēšanu portālā vai klātienē,”  aicina www.epakalpojumi.lv izstrādātājs Edžus Žeiris.

No 2022. gada 1. oktobra līdz 10. oktobra pulksten 18.20 portālā www.epakalpojumi.lv atbalsta pasākumiem mājsaimniecībām bija iesniegti 62 642 iesniegumi. No tiem 35 392 bija iesnieguši iedzīvotāji, autorizējoties portālā, bet 27 250 iesniegumus klātienē reģistrējušas pašvaldības.

Rēzeknes novadā iesniegti 3570 pieteikumi, Augšdaugavas novadā 2685 pieteikumi, Talsu novadā 2640 pieteikumi, Valmieras novadā 2596 pieteikumi, Dienvidkurzemes novadā 2554 pieteikumi, Rīgā 2498 pieteikumi, Kuldīgas novadā 2291 pieteikums, Tukuma novadā 2232 pieteikumi, Jēkabpils novadā 2222 pieteikumi, Ludzas novadā 2044, Bauskas novadā 2042 pieteikumi – no katras no pārējām  pašvaldībām saņemts mazāk par 2000 iesniegumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopš 2022. gada 1. oktobra daļai no Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā iekļautajiem papildu atbalsta pasākumiem mājsaimniecībām gaidāmajā ziemas sezonā iedzīvotāji var pieteikties portālā www.epakalpojumi.lv.

Portālā www.epakalpojumi.lv pieteikšanās atbalsta pasākumiem iespējama tiem, kuri apkurei izmanto granulas vai briketes, malku, kā arī elektroenerģiju, ja tās patēriņš mēnesī ir vairāk nekā 500 kWh. Lai izmantotu šo iespēju, mājokļa īpašniekam vai īrniekam portālā jāautorizējas ar E-paraksta viedkarti, E-ID identifikācijas karti vai kādu no internetbankām.

Portāls www.epakalpojumi.lv ir pieejami vairāki integrēti e-pakalpojumi, kuri apkopo datus no Latvijas pašvaldībām, valsts iestādēm un komercsabiedrībām. SIA “ZZ Dats” ir izstrādājis vienotu e-pakalpojumu portālu www.epakalpojumi.lv, kur. sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām portālā tiek sniegti dažāda līmeņa e-pakalpojumi. Portāla pakāpeniskas attīstības laikā tiek piedāvāti arvien jauni pakalpojumi iedzīvotājiem, uzņēmējiem, pašvaldībām un citām iestādēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

www.epakalpojumi.lv iespējams veikt nekustamā īpašuma nodokļa maksājumu, reģistrēt bērnu uzņemšanai pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē un sekot kopējam reģistram, pieprasīt civilstāvokļa akta reģistrācijas apliecību u.c.

Informāciju sagatavoja: Līva Zirnīte, mārketinga speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.