Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Vaidavas dabas taku papildina ar koku un krūmu stādiem

Publicitātes foto.

Latvijas Pašvaldību savienības projekta “Mežu dienas 2021” ietvaros, esam čakli strādājuši, lai kopā veidotu krāsaināku, bagātāku, interesantāku mūsu pastaigu promenādi –  Vaidavas dabas taku Apē. Dabas parkā oktobrī iestādītas 80 dažādu koku un krūmu vienības. Netālu no Baltijā lielākā Dižvītola iestādīts arī dižkoks  – Nokarenais zeltzaru vītols.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tiekoties ar mežzinātnes doktori un bioloģijas maģistri LVMI Silava vadošo pētnieci un “vītolu krustmāti” Dagniju Lazdiņu esam ieguvuši informāciju par kailsakņiem un ietvarstādiem, stādu veidiem un to stādīšanas īpatnībām un kopšanas atšķirībām, kā arī par dižstādiem un kas jāzina par to stādīšanu un kopšanu.

Apē mēs aicinām darīt labus darbus kopā, jo šīs ir mūsu mājas. Mēs kopā priecājamies par paveikto, esam laimīgi, ka cilvēkiem pie mums patīk un mūsu darbu novērtē. Katrs padarītais mazais darbs mums ir lieli svētki!

Paldies PII ”Vēverīte” kolektīvam, Dāvja Ozoliņa Apes pamatskolas  7. un 9. klases skolēniem un audzinātājām Sanitai Saulgriezei un Sandrai Oto, Apes aktīvajiem un darboties gribošajiem senioriem, komunālās saimniecības darbiniekiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Paldies par profesionalitāti un sadarbību LVM Smiltenes kokaudzētavas kolektīvam un LU Rododendru audzētavas “Babīte” audzētavas darbiniekiem.

Paldies ainavu dizainerei Vinetai Radziņai par cita redzējuma došanu, konsultācijām un padomiem.

Aicinām ikvienu nesteidzīgi baudīt Vaidavas dabas taku Apē visos gadalaikos!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Informācijai – Meža dienas Latvijā notiek katru gadu jau vairāku gadu desmitu garumā. 2021. gada 21. marts – Starptautiskā Meža diena, kurā esam aicināti restaurēt – atjaunot saziņu ar mežu – dodoties pastaigās un pilnveidojot zināšanas – pētot un izzinot mežu, tā nozīmīgumu Latvijā un pasaulē.

 “Mežs ikvienam Latvijas iedzīvotājam sniedz ne tikai svaigu gaisu, tīru ūdeni un atpūtas iespējas, bet arī dod iespēju realizēt radošas, uz valsts attīstību vērstas idejas!” 

Informāciju sagatavoja: Ilva Sāre, Apes tautas nama vadītāja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.