Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Vai jūsu suns jūs mīl? 7 suņu mīlestības pierādījumi

Ikviens, kam ir četrkājains mīlulis, zina, ka suņu mīlestība ir pārsteidzoša! Arī suņiem ir emocijas, ko viņi mums sniedz. Tas, ar ko suņi atšķiras no cilvēkiem, noteikti ir spēja sazināties un izrādīt savas jūtas. Suņiem nav iespējas sazināties ar mums vārdos, tāpēc viņiem ir jāizmanto citi saziņas veidi, kurus suņa saimnieks bieži vien nepamana. Lai saprastu suni un kļūtu vēl stiprāki cilvēka un suņa attiecībās, aicinām jūs pievērst uzmanību pierādījumiem tam, ka suns mīl!

Suņu mīlestības pazīmes: 

Suns vicina asti, ieraugot tevi

Lai sazinātos, suns izmanto asti. Astes vicināšana var liecināt par skumjām, bailēm, modrību, uztraukumu vai ziņkārību un daudzām citām emocijām. Kad suns ir satraukts, tas vicina asti. Mīļotā cilvēka skats vienmēr raisa pozitīvas emocijas un noskaņo uz labi pavadītu laiku. Ja jūsu mīlulis, ieraugot jūs pat no attāluma vai sajūtot jūsu smaržu, uzreiz kļūst pozitīvi noskaņots un vicina asti, varat būt droši, ka šādi suņi izrāda pieķeršanos un saikni ar jums. 

Jūsu suns nes jums dāvanas

Suņa mīlestības pazīme ir tā gatavība dalīties ar jums. Vai jūsu suns pastāvīgi nes jums bumbiņas, rotaļu lācīšus, košļājamās rotaļlietas vai izkrāpj zeķes, lai vēlāk tās atstātu uz jūsu gultas? Tas nekādā ziņā nav ļaunprātība, un tieši tā suns izrāda mīlestību! Suns atnes mīļāko rotaļlietu tikai pie cilvēkiem, kas viņam patiešām patīk. Tad viņš ļauj jums saprast, ka var pavadīt katru mirkli kopā ar jums un gūst no tā lielu prieku. Tas ir arī brīdis, kad jūsu suns vēlas parādīt, cik ļoti viņš jums uzticas – tik ļoti, ka var atdot jums savus dārgumus. Arī jūs varat atbildēt ar dāvanām; ieskatieties ko zoo veikals piedāvā un izvēlieties sava suņa mīļāko rotaļlietu un garšīgu barību. Jebkurš suns būs priecīgs par jaunu kārumu. 

Suns sveicina savu saimnieku

Vai jūs atgriežaties mājās un suns jau gaida pie durvīm? Vai varbūt, ejot pa ielu, redzat savu mīluli, kas skatās pa logu? Šādās situācijās suņi izrāda savu mīlestību pret cilvēkiem. Ilgstošu attiecību gadījumā gadās, ka suns atpazīst savu saimnieku pēc viņa soļiem simtiem metru attālumā! Suņi prot mīlēt, un šī uzvedība ir labākais pierādījums tam. 

Suns guļ blakus jums

Gulēšanu gultā ar saimnieku bieži vien kļūdaini uztver kā vēlmi ieņemt teritoriju. Tā nav patiesība! Jūsu suns to dara, jo mīl jūs un vēlas jūs aizsargāt pat tad, kad guļat. Suņa siltums naktī ir īpaši sildošs, tāpēc tas ir labākais spilvens! Tomēr, ja nav velmes gulēt kopā ar suni, zoo veikals piedāvā plašu suņu gultu klāstu – izvēlieties ērtāko no tām! 

Jūsu suns vienmēr ir jums līdzās

Jūsu suņa pastāvīgā uzmanība jums ir skaista mīlestības izpausme. Atkarībā no dienas ritma un galvenokārt no jūsu suņa rakstura viņa vēlme pavadīt laiku kopā ar jums būs atšķirīga. Pēc rotaļām vairums suņu vēlas samīļot savu saimnieku, daži dod priekšroku vienkārši pagulēt jums blakus, bet citi vēlas lai suņu barība būtu blakus jums. Jebkuru no šīm aktivitātēm varat dažādot, laiku pa laikam nomainot suņa aksesuārus ar jauniem, kurus piedāvā zoo veikals. 

Laizīšana

Vai esat dusmīgs, ka jūsu mīlulis pastāvīgi siekalojas uz jums un nespēj no jums atraut muti? Viņš jūs kopj un rūpējas par jums – tā jūsu suns izrāda mīlestību! Neizvairieties no sava mīluļa, kad viņš nododas laizīšanai, un nomainiet šo aktivitāti uz košļājamām, ir pieiejamas dažādas rotaļlietas un našķi, kurus piedāvā zoo veikals. 

Acu kontakta meklēšana

Katram suņu saimniekam ir pazīstama situācija, kad suns skatās uz viņu ar iekārojošām acīm. Mums, cilvēkiem, tā var būt neērta situācija, bet mūsu četrkājainajiem draugiem nav labāka pierādījuma par suņu mīlestību! Jo dziļāks skatiens, jo dziļākas suņa jūtas. Pētījumi liecina, ka, skatoties uz mīļoto cilvēku, suņa smadzenēs veidojas oksitocīns – pieķeršanās hormons. 

Kā redzat, suņu mīlestībai ir citas šķautnes nekā mīlestībai, ko mēs pazīstam ikdienā, taču tā ir tikpat skaista un stipra!

Atcerieties, ka dažiem suņiem ir nepieciešams vairāk laika, lai uzticētos un izrādītu mīlestību. Jūs varat nostiprināt suņa pozitīvo uzvedību, spēlēties ar rotaļlietām, kopā vingrot un caur kuņģi nokļūt līdz suņa sirdij! Nodrošiniet savu suni, lai tam būtu iecienītāka un pilnvērtīga suņu barība un izvēlieties viņa iecienītākos našķus.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.