Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Vai ginkgo biloba var palīdzēt uzlabo atmiņu un smadzeņu darbību?

Ginkgo (Ginkgo biloba) ir viena no vecākajām dzīvo koku sugām. Ginkgo jau izsenis ir izmantots asins slimību un atmiņas problēmu ārstēšanā. Mūsdienās tas ir vislabāk pazīstams kā veids, lai saglabātu savu atmiņu. Ginkgo lapas satur flavonoīdus un terpenoīdus, kas abi ir antioksidanti. Organismam novecojot, uzkrājas kaitīgās daļiņas, ko sauc par brīvajiem radikāļiem, un tās var veicināt sirds slimības, vēzi un Alcheimera slimību. Antioksidanti, piemēram, ginkgo, cīnās pret brīvajiem radikāļiem un neļauj tiem bojāt DNS un citas šūnas.

Auga apraksts

Ginkgo biloba ir vecākā dzīvo koku suga. Viens koks var dzīvot pat 1000 gadus un izaugt līdz 36 metru augstumam. Tam ir īsi zari ar vēdekļveida lapām un neēdamiem augļiem. Ginkgo ir izturīgi koki un dažreiz tie tiek stādīti ASV pilsētu ielās. Lai gan ķīniešu augu izcelsmes zālēs tūkstošiem gadu ilgi ir izmantotas gan ginkgo lapas, gan sēklas, mūsdienu pētījumi ir vērsti uz ginkgo biloba ekstraktu, kas iegūts tieši no žāvētām lapām.

Demence un Alcheimera slimība

Ginkgo Eiropā plaši izmanto demences simptomu novēršanai. Sākumā speciālisti domāja, ka tas palīdz, jo uzlabo asinsriti smadzenēs. Tagad pētījumi liecina, ka tas var aizsargāt nervu šūnas, kas ir bojātas Alcheimera slimības gadījumā. Ginkgo biloba tabletes labvēlīgi ietekmē atmiņu un domāšanu cilvēkiem ar Alcheimera slimību vai neiropsihiatriskajiem simptomiem.

Kā ginkgo var palīdzēt cilvēkiem ar Alcheimera slimību

Uzlabot domāšanu, mācīšanos un atmiņu, vieglāk veikt ikdienas darbības, uzlabot veiksmīgu iekļaušanos sabiedrības dzīvē, uzvedību, mazāka depresijas sajūta. Vairāki pētījumi ir atklājuši, ka ginkgo var darboties pat kā daži recepšu medikamenti Alcheimera slimības ārstēšanai.

Atmiņa un domāšana

Ginkgo tiek plaši reklamēts kā “smadzeņu augs”. Pētījumos ir atklāts, ka ginkgo palīdz uzlabot atmiņu un domāšanu jauniem un pusmūža cilvēkiem, kuri ir veseli. Un sākotnējie pētījumi liecina, ka tas var būt noderīgs uzmanības deficīta un hiperaktivitātes traucējumu (ADHD) ārstēšanā. Ginkgo bieži tiek pievienots uztura batoniņiem un augļu kokteiļiem, lai uzlabotu atmiņu un garīgo veiktspēju.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.