Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Vai arī siltumnīcas būtu jātur aiz atslēgas?

Virešu pagastā šis ir nedzirdēts gadījums, kad kāds pamanās doties svešās siltumnīcās un no tām iznest jau sastādītus tomātu stādus. Foto: No personīgā arhīva

Nedēļas sākumā, dodoties uz savu siltumnīcu, Līgu Ozoliņu no Virešu pagasta sagaidīja nepatīkams pārsteigums – kāds izracis tomātu stādus un “aizņēmies” arī dārza darbarīkus, kas bijuši turpat siltumnīcā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Uz nakti siltumnīcām parasti aiztaisām logus un durvis. No rīta dodamies vērt vaļā. Uzreiz pamanījām, ka no abām siltumnīcām ir pazuduši tomātu stādi, arī viens kabacis. Vietā, kur tie rakti, atstāti gana lieli zābaku pēdas nospiedumi. Kaut ko tādu piedzīvojam pirmoreiz. Vienkārši trūkst vārdu,” atklāj L. Ozoliņa un dara zināmu, ka siltumnīcas nav lielas. Viņa pauž, ka kopā kādi sešpadsmit stādi ir izrakti.

“Izrakti paši lielākie, smukākie stādi. Tie, kas bija siltumnīcu malās, nedaudz apsaluši salnās, nav aiztikti. Pati stādus neaudzēju. Tie bija pirkti. Trīs nedēļas kā zemē sastādīti, jau pamatīgi iesakņojušies. Turklāt daļa jau bija piesieta, lai augot negāžas. Lai pie tiem tiktu, bija jāgriež šņores,” pastāsta L. Ozoliņa, minot, ka līdz ar tomātu stādiem ir pazudis arī nazis un kaplītis. “Tātad jaunajam īpašniekam ir teju viss komplekts tomātu audzēšanai. Lai viņam labi aug!” viņa uzsver.

Lai cilvēki būtu modri un zinātu, ka kaut kas tāds arī notiek, L. Ozoliņa par notikušo pavēstījusi arī sociālajos tīklos – iedzīvotāji nespēja vien nobrīnīties, cik nekaunīgam ir jābūt cilvēkam, lai dotos svešā īpašumā un tā vieglu roku kaut ko paņemtu, nedomājot ne par cita ieguldīto darbu, ne ko citu. Komentāros izskanēja, ka dzirdēti gadījumi par apzagtiem pagrabiem, ražas nolasīšanu no svešiem dārziem, bet stādu izrakšana no siltumnīcām – kaut kas grūti aptverams. Daži arī pavīpsnāja – stādi taču jākopj un jāaudzē, lai tie nestu bagātīgu ražu, ar humora piesitienu izsakoties, ka garnadzis jau varēta arī pagaidīt, kad raža būs nogatavojusies un nākt jau pēc gataviem tomātiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Cita starpā daži izteica minējumus, ka garnadzis nācis apzināti, zinādams ceļu un to, ka siltumnīcas jau ir apstādītas. “Nedomāju, ka šādi varētu rīkoties vietējie, tas varēja būt jebkurš, kurš brauc garām. Dzīvojam viensētā netālu no šosejas. Mums ir arī suns, bet reizēm tas nakšņo telpās. Tā bija viena no retajām reizēm, kad suns nebija ārā, citādāk būtu ar balsi padevis ziņu, ka apkārt staigā “neaicināti ciemiņi”,” pamato L. Ozoliņa, kura par notikušo nav ziņojusi policijai, lai nekavētu savu un viņu laiku notikuma skaidrošanai. Tajā pašā laikā viņa aicina citiem turēt acis vaļā un, pamanot svešus cilvēkus vai automašīnas sava pagalma tuvumā, noteikti noskaidrot ar kādu nolūku viņi šeit ieradušies.

Nu jau siltumnīcās vietā atrasti un sastādīti jauni tomātu stādi. “Todien man telefons bija karsts. Cilvēki, kas audzē stādus, piedāvāja ko sastādīt vietā. Atsaucība bija patiesi milzīga. Prieks, ka ir tik daudz cilvēku, kuri gatavi dalīties. Paldies vietējiem par sarūpētajiem stādiem, nu jau tukšajās vietās viss ir sastādīts. Par šo gadījumu pie sevis vien nodomāju – re kā, cilvēks vienkārši būtu kādam pajautājis, painteresējies, vai kādam nepaliek pāri un vai var padalīties ar stādiem. Būtu ātri vien ticis pie tiem, nevis pataisījis sevi par zagli,” domās dalās L. Ozoliņa.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.