Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Uzsākts projekts, lai cīnītos ar jauniešu bezdarbu

Jauniešu neiesaistīšanās darba tirgū, vienlaikus izvēloties arī nestudēt, ir vērā ņemama problēma. Kā liecina dati – 2020. gadā katrs desmitais jaunietis 15–29 gadu vecumā (33,2 tūkstoši jeb 11,9%) nestrādāja un nemācījās.Organizācijas “Visas Iespējas” (darba meklētāju datu bāze, kas fokusējas tieši uz jauniešu nodarbinātību) novērojumi liecina, ka situācija kopš 2020. gada nav uzlabojusies, bet iespējams, ka pat pasliktinājusies, jo Covid-19 pandēmijas laikā būtiski ir pasliktinājusies jauniešu mentālā veselība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ārpus darba tirgus biežāk paliek sievietes 25–29 gadu vecumā – katra piektā sieviete (21%) dažādu apsvērumu un apstākļu dēļ nespēj iekļauties darba tirgū.

Lai palīdzētu jauniešiem iesaistīties darba tirgū, ir uzsākts pilotprojekts “GO REMOTE”, kura ietvaros – motivējot un apmācot – jauniešiem visā Latvijā palīdzēs atrast darbu un strādāt attālināti.

“Mēs darīsim visu, lai šī projekta ietvaros pēc iespējas vairāk jauniešu Latvijā uzsāk darba gaitas un atrod darbu, ko patīk darīt, un, ne mazāk svarīgi mūsdienu apstākļos – var darīt attālināt. Būs apmācības, būs mentori, būs emocionālais atbalsts – galvenais, lai jaunieši nebaidās un piesakās,”  norādīja Gustavs Mārtiņš Upmanis, sociālā uzņēmuma “Visas Iespējas” vadītājs un viens no projekta īstenotājiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projekta ietvaros jauniešiem nodrošinās:

  • bezmaksas apmācības;
  • attālināta darba piedāvājumus;
  • mentorus karjeras jomā;
  • inovatīvus risinājumus darba intervijām.

Tiek aicināti pieteikties jaunieši un jaunās māmiņas vecumā  no 20 līdz 29 gadiem, kuras vēlas strādāt attālināti.

Jaunieši tiek aicināti reģistrēties šeit un sekot līdzi projekta informācijai  platformā un  “Visas Iespējas” sociālajos tīklos. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mācības un karjeras atbalsta pasākumi tiek organizēti Latvijā, īstenojot starptautiskās partnerības projektu “Go Remote: Unlocking the potential of remote job opportunities!”, kas tapis ar EEZ un Norvēģijas granta programmas “Fund for Youth Employment” atbalstu un tā pamatmērķis ir mazināt jauniešu bezdarba līmeni Eiropā.

Projekts uzsākts 2022. gada maijā un noritēs līdz 2023. gada decembrim.

Informāciju sagatavoja: Loreta Kalniņa, “Visas Iespējas” komunikācijas projektu vadītāja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.