Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Uzsāks darbu pie iekšpagalmu sakārtošanas

Valkas novada dome nolēmusi pakāpeniski uzsākt risināt gadu gadiem sasāpējušu problēmu – daudzdzīvokļu namu iekšpagalmu sakārtošanu Valkas pilsētā. Iedzīvotāji atzinīgi izsakās par atjaunotajiem daudzdzīvokļu namiem, dažām ielām un ietvēm, bet diemžēl asu kritiku izpelnās iekšpagalmu bēdīgais stāvoklis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāteic, ka arī par šo problēmu “Ziemeļlatvija” ir rakstījusi regulāri, uzklausot iedzīvotāju teikto un prasot skaidrojumu vietējai varai. Diemžēl šī problēma gadiem tiek viļāta kā karsts kartupelis. Pirms pašvaldību vēlēšanām deputāta amata kandidāti ir solījuši vietējiem vēlētājiem, kuri ikdienā izjūt neērtības, ko sagādā bedrainie, rudeņos dubļainie un ar milzīgām ūdens peļķēm izraibinātie pagalmi, beidzot kaut ko darīt lietas labā, bet līdz šim tie bijuši lielākoties tikai solījumi. Daudzos pagalmos joprojām pieejami padomju laikos izveidotie bērnu rotaļlaukumi ar nepievilcīga paskata metāla konstrukcijām un smilšu kastes. Viss šis padomju mantojums jau ir bīstams pašiem mazākajiem māju iedzīvotājiem. Nenoliedzami, ir arī daži pozitīvi piemēri, bet šo pagalmu sakārtošanā jāpateicas pašiem māju iedzīvotājiem un māju pārvaldniekiem.

Novada pašvaldības domes deputāts, Saimniecisko lietu komitejas priekšsēdētājs Aigars Roga atzīst, ka par šo iekšpagalmu sakārtošanas jautājumu tiek diskutēts bieži.

“Mūsu pirmais uzstādījums bija tāds, ka pēc mājas renovācijas pabeigšanas pašvaldība ķeras klāt pagalma sakārtošanai un labiekārtošanai,” skaidro deputāts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Novada pašvaldības priekšsēdētāja Gita Avote stāsta, ka pašlaik tiek strādāts pie skices izveidošanas, lai sakārtotu iekšpagalmu, kas atrodas starp Raiņa ielas, Ausekļa ielas un Tālavas ielas dzīvojamiem namiem. Turklāt šis plašais iekšpagalms ir svarīgs arī tāpēc, ka tur atrodas divu ģimenes ārstu prakses vieta.

“Pēc skices izstrādāšanas dosim iespēju pašiem iedzīvotājiem arī izteikt viedokli un ieteikumus. Jau pavasarī uzsāksim vērienīgu šī kompleksā iekšpagalma sakārtošanu,” sola G. Avote.

Jāpiebilst, ka šajā teritorijā joprojām notiek dzīvojamo māju atjaunošana Ausekļa ielā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ausekļa ielas 6 un Ausekļa ielas 8 iedzīvotāju biedrības priekšsēdētāja Modra Ogste, kura šo konkrēto iekšpagalmu izmanto jau 22 gadus, atzīst, ka pagalms ir sliktā stāvoklī. Pēc viņas domām, situāciju vēl bēdīgāku dara tas, ka jau ilgstoši šajā pilsētas centra teritorijā notiek daudzdzīvokļu māju renovācija un pagalmi ir piekrāmēti ar celtniecības materiāliem, kā arī ap mājām bija uzcelti metāla žogi un sastatnes. Arī tas apgrūtināju cilvēku pārvietošanos. Taču sarunā ar “Ziemeļlatviju” M. Ogste akcentē vēl vienu problēmu, kas sagādā galvassāpes māju iedzīvotājiem. Proti, par to, ka vecāki neseko līdzi tam, ko, esot pagalmā, dara viņu atvases.

“Tā jau vairs nav spēlēšanās, bet visīstākā demolēšana. Nupat kādi piecpadsmit bērni bija uzkāpuši uz putuplasta kaudzes un lēkāja. Četras reizes viņiem aizrādīju, neklausa. Vecāki neliekas ne zinis. Savukārt ziemā izmētāja ēku siltināšanai paredzēto vati. Pie pirmā stāva dzīvokļa logiem ir izbērts cementa maiss, ir sagāzta arī sēta. Ir mums pilsētā pašvaldības policija. Mums vienlaicīgi tiek renovētas vairākas mājas, tāpēc pagalms vairāk atgādina būvlaukumu. Diemžēl šo divu gadu laikā, kopš norit māju renovācija, ne reizi neesmu redzējusi pašvaldības policiju. Viņiem pie mums vienkārši ir jāparādās, jo šiem bērniem ir radusies nesodāmības sajūta. Bērni laukā dzīvojas līdz melnai nakts tumsai. Paslēpjas netālu esošajos krūmos un met ar akmeņiem,” sūkstas M. Ogste.

Inga Karpova

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.