Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Ukraiņu kara bēgļi iedzīvojušies Valgā

Ukrainas kara bēgle Oļena Hapotčenko Valgā ieradās marta vidū, bet kopš jūnija ir ukraiņu kopienas uzticības persona Valgas policijas iecirknī. Foto: Tīts Loims

Ukrainiete Oļena Hapotčenko, kas Valgas policijas iecirknī strādā par ukraiņu kopienas uzticības personu, atklāj, ka bēgļu sākotnējās bažas bijušas vairāk sadzīviskas, tomēr pēc Igaunijā pavadītā laika kara bēgļi ir adaptējušies un Valgā iedzīvojušies, laikrakstu “Ziemeļlatvija” informēja igauņu laikraksta “Lõuna-Eesti Postimees” reportieris Tīts Loims.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

O. Hapotčenko, kas Ukrainā strādāja par skolotāju, Igaunijā kā kara bēgle ieradās 15. martā kopā ar diviem dēliem. Kara dēļ viņai bija jāpamet Luhanskas apgabala Lisičanskas pilsēta.

“Igaunijā nonācām četrās dienās. Autobuss mūs vispirms aizveda uz Varšavu, no turienes pa dzelzceļu ieradāmies Valgā,” stāsta ukrainiete.

Pirmās divas nedēļas ukraiņu bēgļi nav sapratuši, kur īsti atrodas un ko šeit darīt, tomēr pilsētvide Valgā bija diezgan līdzīga Lisičanskai, un tas palīdzēja pielāgoties.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Marta beigās bērni jau gāja skolā. Sākotnēji baidījos, ka nevarēs pierast. Desmit dienas ļāvu viņiem pielāgoties un tad teicu, ka jāsāk iet skolā,” atceras O. Hapotčenko.

Kopš 20. jūnija ukrainiete strādā Valsts policijas Valgas iecirknī, pildot uzticības personas pienākumus starp policiju un ukraiņu kopienu, un risināmie jautājumi ir ļoti dažādi.

“Kā dabūt? Kur iet? Kādi dokumenti un kur jānokārto? Kā kur reģistrēties? Kā iegūt iztiku?” uzskaita O. Hapotčenko.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.