Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Ukraiņu bērni un jaunieši iepazīst Latvijas vēsturi un tradīcijas

2023. gada 18. septembrī Smiltenes novadā dzīvojošie ukraiņu bērni un jaunieši devās mācību ekskursijā uz Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju, lai plašāk izzinātu vietējo kultūru, tradīcijas un vēsturi. Tā organizēta Smiltenes novada Izglītības pārvaldes programmas “Neformālās izglītības pasākumi t. sk. latviešu valodas apguve Ukrainas bērniem un jauniešiem” ietvaros, sadarbībā ar vietējām skolām un ukraiņu kopienu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ekskursijā varēja iepazīt 19. un 20. gadsimta Latvijas vēsturi – lauku bērnu dzīves vidi, ikdienas darbus un nedarbus -, kā arī apskatīt Vidzemes sētā izvietotās ēkas, kas reiz piederēja tradicionālajai apbūvei: dzīvojamā māja, klēts, kūts, pirts u.c. Dalībnieki iepazina katras no tām nozīmi un funkcijas.

Nodarbības otrajā daļā dalībnieki apguva spēles, kādas agrāk bērni spēlēja, ejot ganos un atpūšoties kopīgos brīvbrīžos. To mērķis bija mācīt sadarboties, izjust kustību prieku un attīstīt prasmi saturīgi pavadīt laiku brīvā dabā, apgūt jaunus vārdus latviešu valodā.

Bija liels prieks vērot bērnus un jauniešus, kuri satikušies un pavada laiku kopā, aizmirstot ikdienu un kara šausmas. Viņi bija priecīgi, ieguva jaunas zināšanas un daudz pozitīvu emociju. Pēc saturīgās ekskursijas – pusdienas ēdināšanas uzņēmumā “Borščs, garšīgi pie ukrainietēm”, Rīgā . Tur tika ieturētas sātīgas pusdienas un saņemti spēcinoši vārdi gan latviešu, gan ukraiņu valodā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc mācību ekskursijas saņemts daudz pozitīvu atsauksmju un pateicības vārdu no ukraiņu bērnu vecākiem. Paldies arī ukraiņu kopienas koordinatorei Natālijai Juščenko par atbalstu šīs programmas īstenošanā.

Gunta Grigore, Izglītības pārvaldes vadītāja vietniece projektu un mūžizglītības jautājumos

Madara Mūrniece-Krūmiņa, Smiltenes novada pašvaldības Komunikācijas un mārketinga speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.