Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Ukraiņi cenšas atrast mājvietas, bet pagaidām – nesekmīgi

Satikšanās prieks, apskāvieni, kopīga ukraiņu nacionālo ēdienu baudīšana, asaras par Krievijas armijas nopostīto Harkivu – tādi bija valcēniešu satikšanās mirkļi ar ukraiņiem aizvadītās nedēļas nogalē Semināra ielas 25A, kur jau trešo mēnesi mitinās vairāk nekā 40 kara bēgļi no Harkivas, pagalmā.

Novada pašvaldības Ukrainas kara bēgļu koordinatore Maira Rjabkova stāsta, ka pašlaik Valkā dzīvo jau 124 ukraiņi. Tie izmitināti Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas dienesta viesnīcā Domes bulvārī, bijušajā ģimnāzijas dienesta viesnīcā Semināra ielā 25A, hostelī Rūjienas ielā 31 un arī viesu namā “Jumis”.

Lai gan ir veikti dažādi grozījumi normatīvajos aktos saistībā ar palīdzības sniegšanu kara bēgļiem no Ukrainas, joprojām Latvijas valdība nav pieņēmusi grozījumus Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā un nav skaidri definēts, kāda palīdzība tiks sniegta Ukrainas civiliedzīvotājiem pēc noteiktā 90 dienu termiņa, kas lielai daļai pienāks jau maija beigās. Pašvaldībām vislielākās bažas ir par nesakārtoto bēgļu izmitināšanas jomu, kā rezultātā daudziem kara bēgļiem var nākties pamest savu līdzšinējo dzīvesvietu un palīdzību meklēt patversmēs. Līdz šim ar pašvaldību sniegto finansiālo atbalstu Ukrainas iedzīvotāji spēj norēķināties par dzīvesvietu ar dzīvokļu īpašniekiem, kā arī tiek segti izmitināšanas izdevumi citviet, taču, beidzoties 90 dienu termiņam, lielai daļai tas nebūs iespējams – tikai daļa no bēgļiem Latvijā ir atraduši darbu, turklāt saņemtais atalgojums nav pietiekams, lai spētu nomaksāt īres izdevumus.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Ziemellatvija.lv abonementu:

"Ziemellatvija.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Ziemellatvija.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Ziemellatvija.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.