Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Ugunsdzēsējiem glābējiem daudz izsaukumu brīvdienās

FOTO: www.vugd.gov.lv/lv

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no 19. augusta plkst. 6.30 līdz 22. augusta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma 21 izsaukumus – desmit uz ugunsgrēku dzēšanu, sešus uz glābšanas darbiem un vēl pieci izsaukumi bija maldinājumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piektdienas rītā tika saņemts izsaukums uz Valmieras novada Kocēnu pagastu, kur dega metāla konteiners 20m2 platībā un gulšņi 30m2 platībā. Pēc piecu stundu ilga darba ugunsgrēks tika likvidēts.

Piektdien plkst. 14.56 VUGD saņēma izsaukumu uz Cēsu novada Drabešu pagastu, kur dega šķūnis 40m2 platībā un sausā zāle 100m2 platībā. Plkst. 17.45 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 16.27 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Limbažu novada Liepupes pagastu, kur dega labības rugāji viena hektāra platībā. Ugunsgrēka dzēšanā strādāja seši Limbažu ugunsdzēsēji glābēji, kā arī divi Tūjas brīvprātīgie ugunsdzēsēji. Notikuma vietā vietējie iedzīvotāji ar traktoru un arklu uzara degošā lauka malu, lai uguns nepārmestos uz tuvējo mežu. Plkst. 17.20 ugunsgrēks tika likvidēts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sestdien plkst. 18.22 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Gulbenes novada Stāmerienas pagastu, kur dega kokmateriāli un skaidas 180m2 platībā. Notikuma vietā strādāja deviņi Gulbenes un Alūksnes ugunsdzēsēji glābēji, bija piesaistītas trīs autocisternas. Plkst. 21.28 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 21.29 VUGD saņēma izsaukumu uz Madonas novada Bērzaunes pagastu, kur pie vienstāva ražošanas ēkas dega skurstenis 25m2 platībā un starpsiena 5m2 platībā. Plkst. 22.42 ugunsgrēks tika likvidēts.

Svētdienas vakarā plkst. 19.37 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Limbažu novada Salacgrīvas pagastu, kur dega labības rugāji 600m2 platībā. Plkst. 20.38 ugunsgrēks tika likvidēts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plkst. 20.43 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Limbažu novada Limbažu pagastu, kur pie ezera dega sausā zāle un niedres 200m2 platībā. Plkst. 21.03 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 10.23 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Limbažu novada Liepupes pagastu, kur bija noticis ceļu satiksmes negadījums, kura rezultātā vieglā automašīna bija nobraukusi no ceļa. Ugunsdzēsēji glābēji ar hidromanipulatoru pacēla avarējušo automašīnu, lai atbrīvotu bojāgājušo, bet cietušu cilvēku ar nestuvju palīdzību nogādāja līdz Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Darbs notikuma vietā noslēdzās pēc stundas.

Aizvadītajās diennaktīs ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Cēsu novada Priekuļu pagastā, kur dega vieglā automašīna 6m2 platībā, Limbažu novada Ainažu pagastā, kur dega siena prese 2m2 platībā, Parka ielā Mazsalacā, kur dega nepieskatīts ugunskurs 4m2 platībā, kā arī Alūksnes novada Zeltiņu pagastā, kur uz ceļa braucamās daļas bija uzkritis koks, kā arī Valmieras novada ķoņu pagastā, kur pēc ceļu satiksmes negadījuma tika atvienoti divu automašīnu akumulatori.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizvadītajās diennaktīs VUGD kopumā saņēma 175 izsaukumus – 56 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā astoņus uz meža ugunsgrēkiem, 85 uz glābšanas darbiem, bet 34 izsaukumi bija maldinājumi.

Sandra Vējiņa, VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.