Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Turpinoties karstam un sausam laikam, ugunsbīstamība mežos palielinās

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienest

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 18. augusta plkst. 6.30 līdz 19. augusta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma 12 izsaukumus – piecus uz ugunsgrēku dzēšanu, trīs uz glābšanas darbiem un vēl četri izsaukumi bija maldinājumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vakar plkst. 18.37 tika saņemts izsaukums uz Cēsu novada Vaives pagastu, kur dega meža zemsedze 11 500m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji ar kājām devās mežā vairāk nekā kilometra dziļumā, lai atrastu degšanas vietu. Ugunsgrēka dzēšanu apgrūtināja nepieejamība ugunsgrēka vietai – notikuma vietā nebija piebraucamo ceļu, kā arī tuvākā ūdens ņemšanas vieta bija viena kilometra attālumā. Notikumā tika iesaistīts kvadricikls, kā arī situācijas novērtēšanai no gaisa tika izmantoti divi droni. Kopumā notikumā strādāja 14 Cēsu un Valmieras ugunsdzēsēji glābēji, bija piesaistītas četras autocisternas, kā arī kvadricikls. Notikuma vietā strādāja arī septiņi Valsts meža dienesta darbinieki. Pēc vairāk nekā sešu stundu darba ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās ugunsgrēku ierobežot. Šodien darbu notikuma vietā turpina Valsts meža dienests.

Turpinoties karstam un sausam laikam, ugunsbīstamība mežos palielinās, VUGD aicina cilvēkus būt īpaši uzmanīgiem. Vairums meža ugunsgrēku izceļas cilvēka neapdomīgas rīcības ar uguni dēļ. Pat vismazākā dzirkstele vai nomests izsmēķis, sērkociņš var izraisīt meža aizdegšanos.

Ja mežu ugunsgrēks izcēlies ugunskura kurināšanas rezultātā, uzreiz mēģiniet to nodzēst, sitot liesmas ar zariem, segu vai kādu citu pieejamu priekšmetu. Uguns jādzēš slīpiem sitieniem izdegušā laukuma virzienā. Ja uguni nodzēst nav iespējams, nekavējoties brīdiniet pārējos un ejiet prom no ugunsgrēka vietas uz ceļu, meža stigu, lauku vai ūdenskrātuves krastu. Izejot laukā no ugunsgrēka vietas, paziņojiet par to, zvanot uz tālruni 112. Lielu meža ugunsgrēku dzēsīs ugunsdzēsēji glābēji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Valmieras novada Brenguļu pagastā, kur dega elektrolīnijas balsts 1m2 platībā, Limbažu novada Liepupes pagastā, kur dega koka saknes un meža zemsedze 2m2 platībā, Cēsu novada Drabešu pagastā, kur dega traktors 8m2 platībā, kā arī Gulbenes novada Lejasciema pagastā, kur dega vieglā automašīna 8m2 platībā.

Aizvadītajā diennaktī VUGD kopumā saņēma 67 izsaukumus – 26 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā vienu uz meža ugunsgrēku, 26 uz glābšanas darbiem, bet 15 izsaukumi bija maldinājumi.

Sandra Vējiņa, VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.