Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Tūrisma un informācijas birojā – jauni un dabai draudzīgi suvenīri ar Valkas simboliku

Valkas novada Attīstības, projektu un tūrisma nodaļas Tūrisma un informācijas biroja vecākā speciāliste Beatrise Laura Kanaste (no labās) un tūrisma speciāliste Laura Krastiņa aicina apmeklēt biroju Valkā, Rīgas ielā 22, kur iespējams saņemt ne tikai informāciju, bet arī iegādāties daudzus interesantus jaunus suvenīrus ar dvīņu pilsētu Valkas un Valgas simboliku. Foto: Inga Karpova

Lina iepirkuma maisiņš ar Valkas pilsētas ielu ģeogrāfisko attēlu, dzeramā ūdens plastmasas un alumīnija pudeles, alumīnija krūzes un vēl citi interesanti suvenīri, kas simbolizē dvīņu pilsētu Valku, kas atrodas pie pašas Latvijas–Igaunijas robežas. Visi šie jaunumi ir pieejami Tūrisma un informācijas birojā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Straujiem soļiem tuvojas ne tikai tūrisma sezona, bet arī pēc divu gadu ilgās Covid-19 pandēmijas uzspiestās pauzes – 18. Lielais labdarības robežtirgus. Šogad tas notiks 7. un 8. maijā. 

Lai divu dienu tirgošanās un kultūras pasākumi notiktu pieklājīgā organizatoriskā līmenī, pašlaik Tūrisma un informācijas biroja (TIB) darbinieces – Beatrise Laura Kanaste un Laura Krastiņa –  dara visu nepieciešamo, lai tas tā arī būtu. Vēl līdz 15. aprīlim tirgotājiem ir iespējams elektroniski reģistrēties dalībai robežtirgū, bet jau pašlaik rādās, ka visas vietas būs aizņemtas. Darbinieces skaidro, – jārēķinās, ka šogad, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, tirgus noritēs platības ziņā mazākā teritorijā. Turklāt Latvijas pusē tirdzniecības vietas būs ierādītas tikai vienā ielas pusē, lai neradītu cilvēku drūzmēšanos. Tā nolemts, lai ievērotu epidemioloģiskos ieteikumus.

Līdz ceturtdienai, 7. aprīlim, bija saņemti jau vairāk nekā 200 elektroniski iesniegtu tirgotāju pieteikumu. Pieteikušies ir ne tikai no Latvijas tuvām un tālām vietām, bet arī no Igaunijas un Lietuvas. Iecerēts, ka tirgus gaisotni kuplinās novada pašdarbības kolektīvu uzstāšanās uz Valkas un Valgas kopīgā centra skatuves, bet svētdien, 8. maijā, notiks tradicionālais Mātes dienas apsveikuma koncerts. Paralēli šiem organizatoriskajiem darbiem darbinieces apkalpo arī apmeklētājus, iesaka apskates vietas, kā arī palīdz izvēlēties interesantākos suvenīrs līdzņemšanai ārpus Latvijas teritorijas. Darbinieces stāsta, ka priekšroka tiek dota tādiem dažāda veida suvenīriem, kas ir dabai draudzīgi un ilgi kalpos. Piemēram, alumīnija krūzītes būs ērti lietot pārgājienos un piknikos. Arī jaunās ūdens pudeles ir ērti piestiprināmas pie mugursomas. Beatrise un Laura secina, ka, spriežot pēc suvenīru iegādes, cilvēki atsākuši ceļojumus ārpus Latvijas robežām. Taču joprojām ir arī interese par Latvijas apceļošanu. Brīdī, kad “Ziemeļlatvija” pabija TIB, divas apmeklētājas interesējās par iespēju uzkāpt Valkas–Lugažu evaņģēliski luteriskās baznīcas tornī. Beatrise, izsniedzot vizītkarti, skaidro, ka viņām ir jāsazinās ar baznīcas mācītāju, kurš tad arī radīs iespēju redzēt Valku un Valgu no putna lidojuma.

Vēl viens no jaunumiem, kas pieejams TIB, – te var apskatīt un izšķirstīt jauno fotogrāmatu “Valka–Valga”. Beatrise stāsta, ka cilvēkiem ir interese apskatīt šo grāmatu, jo tai ir oriģināls dizains – izdevums ir ar lina auduma vākiem, ar lina diegiem cauršūtām lapām un ar informāciju par abām dvīņu pilsētām –vienlaicīgi var izlasīt un apskatīt fotogrāfijas par Valku un Valgu – vienu pilsētu divās valstīs. Diemžēl apmeklētāji TIB šo grāmatu nevar iegādāties, jo tā iespiesta vien 500 eksemplāros – 250 Valkas novada pašvaldībai un tikpat arī Valgas pašvaldībai.  

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.